Valstybės naujienos

 • Seimas iš naujo svarstys Baudžiamojo kodekso pataisas

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Teisė
  Data: 2011-04-14

  Seimas nusprendė dar kartą svarstyti  Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės grąžintą Baudžiamojo Kodekso 47 straipsnio pataisų projektą Nr. XIP-2069GR, kuriuo  keičiami baudų fiziniams asmenims dydžiai. Seimo nariai teisės akto priėmimo metu bendru sutarimu sumažino projekte po svarstymo įtvirtintus baudų dydžius, įtvirtindami nuostatą, kad už nesunkų nusikaltimą asmeniui būtų skiriama bauda iki 200 MGL dydžio (šiuo metu bauda siekia  iki 100 MGL dydžio); už apysunkį nusikaltimą – iki 400 MGL (šiuo metu bauda siekia  iki 200 MGL dydžio), už sunkų nusikaltimą – iki 800 MGL dydžio (šiuo metu bauda siekia  iki 300 MGL dydžio). Svarstymo metu buvo nuspręsta baudas didinti 5 kartus, Prezidentės teiktame projekte buvo numatytos 10 kartų didesnės baudos.

  Pristatydama šalies vadovės poziciją Prezidentės vyriausioji patarėja Solveiga Cirtautienė tikino, kad Seimo priimti kodekso pakeitimai akivaizdžiai bus neveiksmingi ir neleis pasiekti šiam įstatymui keliamų tikslų, todėl baudas būtina didinti: „Net ir įvertinus visas galimas su žymiu baudų didinimu susijusias grėsmes nuspręsta, kad šiuo metu Baudžiamajame kodekse įtvirtintų baudų didinimas 5 kartus būtų proporcingas siekiamam tikslui, adekvatus labiausiai paplitusių nusikaltimų mastui ir pavojingumui. Gauta nuomonių, kad reikalingas net ir žymiai didesnis baudų didinimas, o 5 kartai – tik minimalus pokytis būtinas tam, kad  būtų realiai sprendžiamos tos problemos, kurias šalinti siekiama įstatymu būtent šiandien“.

  Abejodami žymiai padidintų baudų išieškojimo galimybėmis bei išreiškę susirūpinimą dėl galimai padidėsiančio kalinių skaičiaus Lietuvoje, Seimo nariai nusprendė Baudžiamojo kodekso 47 straipsnio pataisų projektą svarstyti iš naujo.

  Už tai, kad projektas Nr. XIP-2069GR būtų svarstomas iš naujo balsavo 59 Seimo nariai, už tai, kad projektas būtų atmestas – 6. Pagrindiniu šio projekto svarstyme paskirtas  Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Preliminari svarstymo plenariniame posėdyje data – balandžio 21 d.

  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Pristatytos Respublikos Prezidentės teikiamos Prokuratūros įstatymo pataisos
  PIRMYN
  Iš didžiausių Baltijos jūros teršėjų sąrašo siūloma išbraukti dar penkis Lietuvos objektus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.