Valstybės naujienos

 • Seimas pritarė siūlymui pratęsti sumažintų parlamentinei veiklai skiriamų lėšų galiojimą

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-11-29

  Seimas nenumatytame posėdyje pritarė Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės siūlytoms Seimo statuto pataisoms, kuriomis nutarta dar vieneriems metams palikti galioti sumažintas parlamento vadovams skiriamas reprezentacines išlaidas, Seimo narių parlamentinei veiklai numatytas lėšas ir kompensacijas už naudojimąsi tarnybiniais telefonais.

  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojus laikinoms Seimo statuto pataisoms iki 1 VMDU (vidutinis mėnesinis darbo užmokestis) dydžio sumos buvo sumažintos Seimo Pirmininkui reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos, iki 0,5 VMDU dydžio sumos sumažintos Seimo Pirmininko pavaduotojams reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos bei iki 1 VMDU dydžio sumos buvo sumažintos kiekvieną mėnesį Seimo nariams skiriamos lėšos išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla. Šias reprezentacijai ir parlamentinei veiklai skiriamas lėšas nuspręsta palikti sumažintas ir kitais metais – 2012 m.

  Taip pat Seimo statuto pakeitimais nutarta iki 2013 m. palikti sumažintas kompensacijas už naudojimąsi tarnybiniais telefonais, kurios galioja nuo 2009 m. gegužės 1 d. Laikinomis Seimo statuto pataisomis yra nustatyta, kad Seimo vadovams, opozicijos lyderiui, komitetų, komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams už naudojimąsi tarnybiniais telefonais kiekvieną mėnesį kompensuojama 0,2 VMDU dydžio suma. Iki tol Seimo vadovams, taip pat Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų pirmininkams ir jų pavaduotojams, opozicijos lyderiui, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams už naudojimąsi tarnybiniais telefonais kiekvieną mėnesį buvo kompensuojama 0,4 VMDU dydžio suma, kitų komitetų ir komisijų pirmininkams, jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams – 0,2 VMDU dydžio suma.

  Seimo Pirmininkės I. Degutienės siūlymas išlaikyti sumažintus reprezentacinių ir parlamentinių išlaidų dydžius leis per 2012 metus sutaupyti beveik 3,3 mln. litų, sumažintas kompensacijas už naudojimąsi tarnybiniais telefonais – apie 190 tūkstančių litų.

  Seimo ryšių su visuomene skyriaus informacija

 • ATGAL
  Kultūros finansavimo sistemoje – nauji vėjai
  PIRMYN
  Atliktas dar vienas svarbus teisinis žingsnis naujos Visagino AE projekte
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.