Seimas spręs, ar policijos rėmėjams suteikti daugiau teisių | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Seimas spręs, ar policijos rėmėjams suteikti daugiau teisių

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Visuomenė
  Data: 2011-04-01

  Seimo narys Valerijus Simulikas pateikė Policijos rėmėjų įstatymo ir jo lydimųjų įstatymų pataisas (projektai Nr. XIP-1763(2), Nr. XIP-1764(2), Nr. XIP-1765(2), kuriomis siūloma policijos rėmėjams suteikti šiek tiek daugiau savarankiškumo, kad išimtinais atvejais jie galėtų panaudoti specialiąsias priemones bei sulaikyti nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus padariusius ar darančius asmenis be policijos pareigūnų.

  Teisės aktų pakeitimais siekiama aiškiai apibrėžti policijos rėmėjų naudojamos prievartos prieš nusikalstamas veikas ar kitokius teisės pažeidimus darančius ar padariusius asmenis sąlygas. Taip pat pataisomis siūloma įtvirtinti policijos rėmėjų veiklos teisinius pagrindus bei nustatyti, kad policijos rėmėjų veikla finansuojama iš valstybės biudžete būtent šiai veiklai skirtų lėšų.

  Pagal šiuo metu galiojančias Policijos rėmėjų įstatymo nuostatas policijos rėmėjai specialiąsias priemones panaudoti ar sulaikyti nusikalstamą veiką ar kitokį teisės pažeidimą padariusį ar darantį asmenį gali tik kartu su policijos pareigūnais. Tačiau, kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, toks absoliutus draudimas policijos rėmėjams veikti be policijos pareigūnų komplikuoja situaciją.

  Už šių įstatymų pakeitimus balsavo 37 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 6 parlamentarai. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomais – Žmogaus teisių, Biudžeto ir finansų ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetuose. Taip pat nutarta prašyti Vyriausybės išvados. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – birželio 23 d.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Siūloma griežtinti Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą
  PIRMYN
  Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E.Zingeris susitikimuose JAV kėlė Lietuvos kaimynystėje planuojamų statyti atominių elektrinių saugumo klausimą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.