Valstybės naujienos

 • Seimo nario E. Jurkevičiaus pranešimas: kvadratiniams mokesčiams už atliekų tvarkymą - saulėlydis

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Aplinka
  Data: 2011-03-31

  Kovo 31 dieną Seimas pritarė Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimui, numatančiam galimybę fiziniam asmeniui apmokėti atliekų tvarkymo išlaidas sutarties pagrindu pasirinktinai: už faktinį atliekų kiekį arba pagal gyvenamojo būsto plotą, arba pagal būste registruotų gyventojų skaičių. Už minėtą pataisą balsavo 52, prieš – 5, susilaikė 26 Seimo nariai.

  Deja, šiems, visuomenei reikalingiems pakeitimams, kol kas dar neuždegta žalia šviesa. Seimo Aplinkos apsaugos komitetas paprašė leisti komitetui šį klausimą nagrinėti papildomai, vadovaujantis Seimo statuto 158 straipsniu nuspręsta daryti pertrauką iki artimiausios Seimo posėdžių dienos. Todėl prie šio klausimo bus sugrįžta balandžio 12 dieną.

  Per kiekvieną gyventojų priėmimą į mane kreipiasi rinkėjai dėl nelogiško rinkliavos dydžio nustatymo, kai „šiukšlina“ ne žmonės, o jų turimos nuosavybės plotai: būstai, balkonai, sandėliukai, sodų sklypeliai. Todėl ypač skaudžiai nukenčia vieniši pensininkai. Maža to, yra tokių atvejų, kai gyventojams atliekų tvarkymo paslaugos net nebuvo suteiktos, o pinigų reikalaujama.  Žmonės piktinasi, bet valdžia to negirdi ir toliau plėšikauja.

  Atliekų tvarkymas turi būti socialiai teisingas. Svarbiausias dalykas mano pasiūlyme yra tai, jog numatoma sutartis, kurioje būtų aptariamos visos atliekų tvarkymo sąlygos, kad žmonės galėtų rinktis. Dabar gyventojams sąlygos primetamos. Savivaldybės įveda rinkliavas ir pačios nusprendžia, pagal kokią vienintelę metodiką gyventojams privalu atsiskaityti, nepaliekant žmonėms pasirinkimo teisės. Dažniausiai mokama pagal turimą gyvenamojo būsto plotą. Šį atsiskaitymo būdą labiausiai kritikuoja visuomenė.

  Dabar galiojančiame Atliekų tvarkymo įstatymo 32 straipsnyje apibrėžiamas tarptautinės teisės principas „teršėjas moka“. Tai reiškia, jog atliekų tvarkymo išlaidas turi apmokėti atliekų turėtojas ir (ar) medžiagų bei gaminių, tarp jų – pakuotės, dėl kurių naudojimo susidaro atliekos, gamintojas ar importuotojas. Tačiau minėto principo įgyvendinimas negali paneigti teisingumo ir proporcingumo principų.

  Raginu komitetą neiškraipyti mano pasiūlymo esmės ir nestabdyti visuomenei būtinų pokyčių atliekų tvarkymo srityje, kad jau kitame Seimo posėdyje būtų padėtas taškas piktnaudžiavimui ir atliekų tvarkymo bendrovių savivalei.

  Seimo narys Evaldas Jurkevičius

 • ATGAL
  Seimo TS-LKD frakcijos informacija: Seimo nariai Jurgis Razma, Mantas Adomėnas ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo pažeidimo
  PIRMYN
  Ministrai tęsia susitikimus su gyventojais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.