Valstybės naujienos

 • Seimo nario M. Adomėno pranešimas: jei būtų priimti Katalikų Bažnyčios mokymo apie visuomenę principai, politinis veikimas pakiltų į aukštesnį lygmenį

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-03-31

  Seimo Konferencijų salėje šiandien pristatytas leidinys „Katalikų Bažnyčios mokymas apie visuomenę“.

  Leidinio rengėjas, Seimo narys dr. Mantas Adomėnas sakė, kad mintis parengti leidinį jam kilo praėjusių metų vasarą Castel Gandolfe, Popiežiaus vasaros rezidencijoje. Vienos arkivyskupas kardinolas Kristupas Šionbornas (Christophas Schönbornas) ten sukvietė įvairių pasaulio šalių katalikus politikus aptarti Bažnyčiai kylančius iššūkius šiuolaikiniame pasaulyje. „Susitikimui parengtas trumpas Bažnyčios socialinės minties sąvadas nustebino ir pradžiugino savo skvarbiu požiūriu į šiuolaikinės Vakarų visuomenės problemas, blaiviu racionalumu, ilgaamžės maldos ir mąstymo tradicijos subrandinta Bažnyčios išmintimi“, – sakė M. Adomėnas.

  Leidinyje „Katalikų Bažnyčios mokymas apie visuomenę“ Bažnyčia kalba savo pačios balsu – popiežių enciklikų ir oficialių Šventojo Sosto dokumentų žodžiais.

  Pradėdamas leidinį pristatantį Forumą „Bažnyčios mokymas apie visuomenę – atsakas į šiandieninės visuomenės problemas?“ M. Adomėnas pabrėžė, kad Bažnyčios mokymas nėra ideologija arba politinė programa.

  „Bažnyčios mokymas negali duoti konkrečių nuorodų kaip išspręsti pvz. Sodros problemą arba ekonominę krizę. Tam reikia konkrečių politinių sprendimų konkrečios visuomenės apibrėžtoje situacijoje, duotu istorijos momentu. Bažnyčios mokymas apibrėžia principus, pagal kuriuos tokie apsisprendimai turi vykti“, – sakė parlamentaras.

  „Šie principai tai – korekcija mūsų dažnai vienadieniams įsitikinimams ir prietarams, teigiantiems, kad asmeninis pasitenkinimas, galios ir pelno siekimas yra gyvenimo ir jo prasmės pamatas. Kad  moralė – kiekvieno asmeninis reikalas. Kad įmanoma darni visuomenė, neturinti bendrų moralinių įsitikinimų.

  Katalikų Bažnyčios mokymo apie visuomenę principai nepanaikins skirtumų tarp politinių pasaulėžiūrų ir ideologijų. Tačiau jeigu jie būtų priimti, visas Lietuvos viešasis kalbėjimas ir politinis veikimas būtų pakylėtas į naują, aukštesnį lygmenį. Jei jie būtų priimti kaip aksioma, kaip politinio veikimo prielaida, sumažėtų bereikalingų kivirčų, būtų galima solidariai, diskutuojant dėl taktikos ir priemonių, o ne vaidijantis dėl tikslų kurti Lietuvos žmonių bendrąjį gėrį, statyti Lietuvos valstybę, atkurti Lietuvos visuomenės socialinį ir moralinį audinį“, – savo įžangos žodyje kalbėjo M. Adomėnas.

  Pranešimus Forume skaitė Apaštališkasis Nuncijus arkivyskupas Luidžis Bonacis (Luigi Bonazzi), sociologė prof. Eglė Laumenskaitė, internetinio dienraščio bernardinai.lt vyr. redaktorius dr. Andrius Navickas, VDU Teologijos fakulteto prodekanas, „Marijos radijo“ direktorius kun. dr. Kęstutis Kėvalas, Seimo narė Vilija Aleknaitė.

  Seimo narys dr. Mantas Adomėnas

 • ATGAL
  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: progresiniai mokesčiai – misija įmanoma
  PIRMYN
  Ekonominių vertinimų rodiklis kovo mėnesį padidėjo šešiais procentiniais punktais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.