Valstybės naujienos

 • Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Černobylio tragedija patikrino mūsų žmogiškumą, pasiryžimą ateiti į pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms ir gebėjimą užjausti

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-26

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pažymi, kad Černobylio tragedija patikrino mūsų žmogiškumą, pasiryžimą ateiti į pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms ir gebėjimą užjausti. Tai parlamento vadovė sakė pradėdama Seimo plenarinį posėdį, kuriame buvo paminėtos 25-osios Černobylio atominės elektrinės avarijos metinės.

  „Pradedame minėjimą, skirtą skaudžiam istoriniam įvykiui, kuris prieš dvidešimt penkerius metus kiekvieną iš mūsų sukrėtė ir kartu – patikrino: mūsų žmogiškumą, mūsų pasiryžimą ateiti į pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms, mūsų gebėjimą užjausti. Černobylio atominės elektrinės avarija tapo išbandymu ne tik Sovietų Sąjungos skelbiamai atvirumo kampanijai, bet ir visų jos žmonių moralinei brandai. Žmonėms buvo meluojama, jie buvo įtikinėjami palikti namus, nebijoti dirbti avarijos vietoje, nebijoti prarasti ryšį su savo artimaisiais. Kaip vėliau paaiškėjo – visam laikui“, – sakė I. Degutienė.

  Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad lietuviškas žymuo šioje istorijoje yra garbingas ir kartu tragiškai skaudus.

  „Daugybė mūsų statybininkų, vairuotojų, gydytojų, kitų neįvardytų profesijų žmonių pakilo į pagalbą broliškai ukrainiečių tautai ir grįžo fiziškai ar moraliai suluošinti visam likusiam gyvenimui. Padarinius jautė ir tebejaučia dirbusiųjų vaikai. Skaudžiausia ir neteisingiausia – kad sovietinė valdžia, siuntusi žmones likviduoti avarijos padarinių, vėliau nuo jų tiesiog nusisuko, paliko juos likimo valiai su jų fizinėmis, socialinėmis, psichologinėmis ir visomis kitomis problemomis“, – sakė parlamento vadovė.

  I. Degutienė išreiškė viltį, kad šiandien vykstantis minėjimas bus bent dalis simboliško atsiprašymo, padėkos ir simboliško moralinės skolos jausmo tiems, kas savo sveikatą ar net gyvybę paaukojo žiauriausiai 1986-ųjų technogeninei avarijai.

  Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 • ATGAL
  Pradedama nauja nacionalinė saugaus eismo propagavimo kampanija
  PIRMYN
  D. Jankauskas: „Nukentėjusieji per Černobylio katastrofą nuo 2012 metų sausio gaus didesnes pensijas“
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.