Regionai

 • Seimo Pirmininkė I. Degutienė: G. Petkevičaitė – Bitė buvo unikali moteris, tačiau tikiu, kad panašių moterų ir dabartinėje Lietuvoje yra daug

 • Regionai: Vidurio
  Data: 2011-03-31

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė dalyvavo rašytojos, publicistės, pedagogės, kultūros veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ųjų gimimo metinių minėjimo renginiuose.

  Parlamento vadovė sakė norinti panevėžiečius ir visą Lietuvą pasveikinti su G. Petkevičaitės – Bitės, ypatingo žmogaus, gimtadieniu.

  „G. Petkevičaitė – Bitė mylėjo žmones, jais rūpinosi. Ji visą save, kaip ta bitelė, išdalino visiems aplinkiniams. Jos kūrybą yra persmelkta meile Lietuvai ir žmonėms. Savotišku jos gyvenimo kelrodžiu buvo įsitikinimas, kad ji, būdama lietuvė, turi viską padaryti, kad čia, Lietuvoje, žmonėms gyventi būtų gera. Ir tai ji darė iš visos širdies“, – sakė I. Degutienė.

  Seimo Pirmininkė teigė, kad kiekvienas žmogus, susipažindamas su G. Petkevičaitės – Bitės kūryba ir biografija, gali pagalvoti: kiek yra panašumų tarp anuometinio ir dabartinio gyvenimo, tarp anuometinės ir dabartinės Lietuvos.

  „Šiandien neretai girdime, esą Lietuva pavargusi, esą sunku saugoti savo tapatybę ir kartu ieškoti vietos kasdien besikeičiančiame pasaulyje“, – sakė I. Degutienė, kviesdama įsiskaityti į G. Petkevičaitės – Bitės grožines knygas ir publicistiką, atidžiau pažvelgti į jos asmenybę, gyvenimą ir veiklą.

  „Problemų yra ir dabar, bet problemų dvidešimtojo amžių pradžios Lietuvoje tikrai būta ir tikrai ne mažesnių, nei dabarties iššūkiai. Lietuva nebuvo nei saugesnė, nei turtingesnė, o valstybingumo idėja buvo susigrąžinta ne po penkiasdešimties metų trukusios okupacijos, kaip mūsų atveju, o po daugiau nei šimto dvidešimties. Ir vis dėlto žmonėse radosi dvasios galių kilti ir kelti, dirbti ir kitus užkrėsti tuo darbštumu“, – sakė Seimo Pirmininkė.

  Parlamento vadovė pabrėžė, kad G. Petkevičaitės – Bitės darbštumo užteko kūrybai, pedagogikai, aktyviai tautinei, politinei ir pilietinei veiklai.

  „Visas rašytojos gyvenimas, jos turėtas vidinis grožis ir inteligencija parodė, kokios svarbios ir kokios rezultatyvios šiame darbe gali būti ir vieno žmogaus pastangos. Palyginti toli nuo didžiųjų miestų ir didžiųjų kultūros židinių, mažos šalies provincijoje, moteris be ypatingo išsilavinimo. Tačiau ji tikrąjį, patį vertingąjį išsilavinimą gavo ne iš mokyklų ir ne iš universitetų. Tai atėjo iš gyvenimo – iš gimtosios literatūros ir tautos papročių puoselėtojo Lauryno Ivinskio pamokų, iš rašytojos tėvo, gydžiusio 1863-ųjų sukilėlius, nuostatų. Padėdama tėvui darbuose, perėmė ir tautiškumo, ir humanizmo drąsą ir dvasią“, – sakė I. Degutienė.

  Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad G. Petkevičaitė – Bitė buvo unikali asmenybė.

  „Džiaugiuosi, kad Lietuvoje buvo tokia unikali moteris ir tikiu, kad jų ir dabar Lietuvoje yra daug. Lietuva yra tokia mažytė, bet turtinga savo žmonėmis. Todėl linkiu visiems bandyti eiti jos pėdomis: mylėti Lietuvą, garsint Lietuvą, o svarbiausia – mylėti šalia esančius žmones“, – sakė I. Degutienė.

  Parlamento vadovė trečiadienį taip pat padėjo gėlių ant šios iškilios tarpukario Lietuvos moters kapo, atidarė savo globojamą parodą „G. Petkevičaitė-Bitė: kilni pareiga kilti ir kelti“ parodą.

  Parlamento vadovė taip pat dalyvavo G. Petkevičaitės-Bitės 150-ųjų gimimo metinių iškilmingame minėjime Panevėžio J. Miltinio dramos teatre ir stebėjo šiai progai pastatytą teatro spektaklį.

  Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 • PIRMYN
  D. Preibys: Jeigu laimi sportininkas – laimi Lietuva
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.