Valstybės naujienos

 • Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Kultūros dieną iškeliama Taikos vėliava įpareigoja moralinei užduočiai nelikti nuošaly ir nebūti abejingam

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Kultūra
  Data: 2011-04-15

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, dalyvaudama Taikos vėliavos iškėlimo ceremonijoje, pabrėžia šio renginio ir Kultūros dienos įpareigojimą moralinei užduočiai nelikti nuošaly ir nebūti abejingam.

  Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad kultūros dieną mininčiame pasaulyje žmonės keičiasi mintimis apie pamatines vertybes, kelia ir ieško atsakymų į pamatinius klausimus, o žodis „kultūra“ skamba dažniau, nei įprastai. I. Degutienės nuomone, kultūra apima ne tik paveldą, bet ir visą tolerancijos, pasitikėjimo ir bendravimo erdvę.

  „Šiuo atveju kultūrą norėčiau išskirti ne tik kaip iš kartos į kartą perduodamą meno bei kūrybos paveldą, bet kaip mūsų visų bendravimo lygmenį, tolerancijos ir susikalbėjimo lygmenį, pasitikėjimo kitais, kitokius požiūrius turinčiais, kitokį tikėjimą išpažįstančiais žmonėmis lygmenį“, – sakė parlamento vadovė ir pabrėžė, kad tai yra vis dar daugiau klausimų nei atsakymų iškelianti tema.

  „Net ir šiais, atrodytų, tokiais moderniais laikais, lydimais giliausių teorinių įžvalgų ir pažangiausių civilizacijos išradimų, žmonių bendravimas, supratimas, pasitikėjimas lieka aktuali problema. Todėl Kultūros dienos leitmotyvas „Taika per kultūrą“ – taip pat aktualus, vertingas ir savalaikis“, – sakė I. Degutienė.

  Seimo Pirmininkė priminė istorinį pasakojimą apie sovietų diktatorių Staliną, kuris, perspėtas, kad jo politiniams ir kariniams veiksmams priešinsis Romos Popiežius, ironiškai ir ciniškai klausė, kiek divizijų turi Popiežius?

  „Manau, kad šį diktatoriaus klausimą galime laikyti labai išraiškingu taikos nuvertinimo simboliu. Popiežius iš tikrųjų neturėjo ir neturi nė vienos divizijos, tačiau Jo veikla ir pastangos vardan taikos buvo ir lieka svarios ir svarbios. Nė vienos divizijos neturėjo taikų pasipriešinimą deklaravęs Mahatma Gandis, tačiau pajėgė iškovoti laisvę savo šaliai. Pagaliau, nė vienos divizijos neturėjo ir Lietuva, tačiau taiki politinė kova atvedė mus į Kovo 11-ąją“, – sakė I. Degutienė.

  Parlamento vadovė pažymėjo, kad beginklė Lietuva tuomet savo kovą laimėjo, tačiau pasaulyje tebeliko daug nesusikalbėjimo, nepasitikėjimo ir konfliktų.

  „Jų gesinimas – tai užduotis ne tik taikos ir geros valios ambasadoriams, kokiais, beje, dažnai tampa būtent kultūros veikėjai. Tai – moralinė užduotis kiekvienam iš mūsų: nelikti nuošaly, nebūti abejingam. Tikiu kartu su Jumis, kad iškeldami šią vėliavą, šį taikos simbolį, prisidedam prie šios užduoties įvykdymo. Ačiū visiems, kurie savo žodžiais ir darbais tai palaiko, kurie iš tikrųjų ar mintimis šiandien – kartu su visais geros valios žmonėmis“, – sakė Seimo Pirmininkė.

  Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 • ATGAL
  Parlamentinio forumo pirmininko E.Zingerio ir Europos Parlamento Pirmininko J.Buzeko inicijuotame susitikime parlamentarai diskutavo apie iššūkius demokratijai
  PIRMYN
  Teisinės sistemos pamatas - aukšta moralė ir profesionalumas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.