Valstybės naujienos

 • Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Lietuvos valstybė skolinga kūrėjams, tačiau bendromis jėgomis tokią padėtį galime keisti

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Kultūra
  Data: 2011-04-15

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad Lietuvos valstybė tebėra skolinga Lietuvos kūrėjams ir kad daugelis jų gyvena ne taip, kaip būtų verti.

  Tai Seimo Pirmininkė sako sveikindama penktadienį Vilniuje vykstantį Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimą ir jo dalyvius.

  „Deja, Lietuvos rašytojai, kaip ir dauguma šalies menininkų, šiandien gyvena ne taip, kaip būtų verti, o kūrybinius ieškojimus neretai užgožia neatsakyti socialiniai klausimai“, – sako I. Degutienė.

  Parlamento vadovė tvirtina, kad valstybė kūrėjams yra skolinga ne tik už aktyvų vaidmenį atkuriant nepriklausomybę, bet ir už kantrų kasdieninį darbą.

  „Prisiminus tautinį atgimimą ir aktyvų Lietuvos kūrėjų dalyvavimą jame, turiu pripažinti: Lietuvos valstybė tebėra skolinga savo kūrėjams, savo muzikams, dailininkams rašytojams. Ne tik ir ne tiek už aktyvią veiklą Sąjūdyje ir visuomeninėse organizacijose, kiek už drąsą imtis atsakomybės prieš daugiau nei dvidešimt metų ir už kantrybę dirbti savo darbą, kurti pamatines vertybes mūsų dabarčiai ir ateičiai šiandien“, – sveikinime sako Seimo Pirmininkė.

  I. Degutienė sakosi nuoširdžiai apgailestaujanti dėl tokios situacijos, tačiau kartu reiškia viltį, jog bendromis jėgomis padėtį galima keisti.

  „Apgailestauju, kad taip yra, tačiau tikiu kartu su Jumis – padėtį įmanoma keisti, įmanoma kartu ieškoti ir siekti optimalių gyvenimo ir darbo sąlygų. Esu visada atvira dialogui šia tema, visada laukiu Jūsų minčių, iniciatyvų ir pasiūlymų“, – sako I. Degutienė, linkėdama rezultatyvaus darbo Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimui bei kuo geriausios kūrybinės kloties visai rašytojų bendruomenei.

  Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 • ATGAL
  Vadovų kaita išjudins sveikatos sistemos sąstingį
  PIRMYN
  Prezidentė pasirašė Lietuvos banko įstatymo pataisas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.