Valstybės naujienos

 • Seimo Pirmininkė I. Degutienė: turime stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, galvodami ir apie bendros informacinės erdvės kūrimą

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-09-26

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė naująją Švedijos Karalystės ambasadorę Cecilią Ruthström-Ruin (Sesiliją Rutstriom-Ruin).

  Susitikime kalbėta apie pastaraisiais metais itin aktyvius Lietuvos ir Švedijos politinius ryšius, energetinio saugumo problematiką ir tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

  Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad su Švedijos pagalba sėkmingai plėtojami projektai, kurie stiprina Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

  „NordBalt projektas, elektros jungtis su Švedijos tinklais, yra įgyvendinamas pagal sudarytą planą. Šio projekto įgyvendinimas atvertų galimybes Baltijos ir Šiaurės šalių elektros energijos rinkų integracijai, sustiprintų regiono energetinį saugumą bei užtikrintų patikimą energijos tiekimą. Svarbu, kad NordBalt projektas būtų įgyvendintas laiku, iki 2015 metų“, – sakė I. Degutienė.

  Seimo Pirmininkė priminė, kad šį pavasarį Seimas ratifikavo Lietuvos, Rusijos ir Švedijos susitarimą dėl jų išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo ribų sankirtos Baltijos jūroje.

  I. Degutienė su Švedijos ambasadore aptarė ir bendros Šiaurės ir Baltijos šalių informacinės erdvės kūrimo galimybes. „Būtų gerai, jei Baltijos ir Šiaurės šalių televizijos keistųsi savo programomis, reguliariai informuojančiomis apie savo šalių aktualijas, tradicijas, kultūrą. Esame skirtingi, tačiau turime ir daug ką bendro. Todėl tokios bendros programos padėtų geriau pažinti vieniems kitus ir tikrai jaustis bendro Baltijos ir Šiaurės šalių regiono gyventojais. Esu tikra, kad kiekvienos valstybės žmonės galėtų atskleisti kiekvienos šalies savitumą ir geriau pažinti kaimynus. Galbūt, geriau pažindami vieni kitus, ir mūsų verslininkai drąsiau bendradarbiautų tarpusavyje ir stiprintų abipusiai naudingus ekonominius ryšius“, – sakė I. Degutienė.

  Švedijos ambasadorė pažymėjo, kad Lietuvoje jaučiasi sutinkama labai šiltai ir pabrėžė, kad Švedijai Lietuva yra labai svarbi.

  Ambasadorės nuomone, bendri Lietuvos ir Švedijos projektai energetikos srityje pastaruoju metu smarkiai pasistūmėjo į priekį ir pristatė sritis – kultūrinį ir ekonominį bendradarbiavimą, aplinkosaugą ir kitas, kurioms ji, kaip ambasadorė, planuoja skirti daugiau dėmesio.

  „Žinoma, Lietuva šiuo metu rengiasi pirmininkavimui Europos Sąjungai. Švedija yra pasirengusi pasidalinti su Lietuva savo ilgamete patirtimi, kad šis pirmininkavimo laikotarpis praeitų sklandžiai“, – sakė C. Ruthström-Ruin.

  Švedijos Karalystės ambasadorė skiriamuosius raštus Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė ir darbą Lietuvoje pradėjo šių metų rugsėjo 6 dieną.

  Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 • ATGAL
  Lietuva ragina nedelsiant griežtinti branduolinės saugos reikalavimus
  PIRMYN
  Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie svarbiausių tarptautinio saugumo klausimų sprendimo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.