Valstybės naujienos

 • Seimo priimtomis pataisomis bus mažinami Lietuvos banko valdybos narių atlyginimai

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-14

  Seimas rytiniame posėdyje priėmė Lietuvos banko įstatymo pataisas (projektai Nr. XIP-2689(3)ES, Nr. XIP-2690(3), kuriomis yra tikslinimas Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimo apskaičiavimo pagrindas ir mažinamas jo dydį, nustatomas valdybos pirmininko pavaduotojų ir valdybos narių atlyginimo dydis, sutrumpinamas valdybos pirmininko pavaduotojų ir valdybos narių paskyrimo į šias pareigas laikotarpis.

  Seimo priimtomis pataisomis Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimo apskaičiavimo pagrindu vietoj piniginio tarpininkavimo įstaigų tarnautojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio nutarta nustatyti piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutinį mėnesinį darbo užmokestį, skelbiamą Lietuvos statistikos departamento. Be to, pagal priimtus pakeitimus Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimas bus lygus penkiems (buvo šešiems) piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutiniams mėnesiniams darbo užmokesčiams, skelbiamiems Lietuvos statistikos departamento. Kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, dėl šių pataisų Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimas turėtų mažėti apie 27 proc.

  Seimas taip pat nusprendė sumažinti Lietuvos banko valdybos pirmininkui atstovavimo šalyje ir užsienyje išlaidoms finansuoti skiriamą sumą, kuri galės sudaryti 15 proc. (buvo 20 proc.) jo darbo užmokesčio dydžio.

  Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojų ir valdybos narių atlyginimo dydį, kaip ir iki šiol, nustatys valdyba, tačiau jis negalės viršyti 90 proc. valdybos pirmininko atlyginimo dydžio. Kaip teigiama aiškinamajame rašte, valdybos pirmininko ir kitų valdybos narių atlyginimo dydžio diferencijavimas objektyviai atspindės tai, kad valdybos narys – valdybos pirmininkas – turintis didžiausią atsakomybės lygį objektyviai gaus didžiausią atlyginimą.

  Be to, priimtomis pataisomis nutarta nustatyti, kad Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojai ir valdybos nariai Respublikos Prezidento bus skiriami ne devyneriems metams, kaip yra iki šiol, bet šešerių metų laikotarpiui.

  Atlyginimų pasikeitimai ir nauja kadencijos trukmė bus taikomi tik po įstatymo pataisų įsigaliojimo paskirtiems Lietuvos banko valdybos pirmininkui, jo pavaduotojams ir valdybos nariams.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Premjeras Vyriausybėje atidarė konferenciją, skirtą Lietuvos nacionaliniams parkams
  PIRMYN
  NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys Vokietijos kariai virš Vilniaus oro uosto atliko treniruotę
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.