Valstybės naujienos

 • Seimo priimtos pataisos padės efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Teisė
  Data: 2011-04-21

  Seimas priėmė Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIP-2944(2)ES), kuriomis tobulinama pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinė bazė. Šiuos įstatymo pakeitimus parėmė 104 Seimo nariai, vienas parlamentaras susilaikė.

  Priimtos pataisos, kaip pažymima aiškinamajame rašte, sudarys teisines prielaidas efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones, formuos nepakantumą ir nepalankią erdvę pinigų plovimo ir teroristų finansavimo atsiradimo aplinkybėms.

  Šiuo metu galiojantis įstatymas nustato, kad finansų įstaigos ir kiti subjektai, išskyrus notarus ar asmenis, turinčius teisę atlikti notarinius veiksmus, advokatus ar advokatų padėjėjus, antstolius ar teisę atlikti antstolių veiksmus turinčius asmenis, nustatę, kad jų klientas atlieka įtartiną piniginę operaciją ar sandorį, privalo tą operaciją ar sandorį sustabdyti ir ne vėliau kaip per 3 darbo valandas apie šią operaciją ar sandorį pranešti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.

  Priimtomis pataisomis nutarta panaikinti galiojančią išimtį notarams ar asmenims, turintiems teisę atlikti notarinius veiksmus, advokatams ar advokatų padėjėjams, antstoliams ar teisę atlikti antstolių veiksmus turintiems asmenims, nes šiuo metu jiems nustatytas įpareigojimas pranešti apie įtartiną ar neįprastą piniginę operaciją ar sandorį yra tik po sandorio sudarymo.

  Įstatymo pakeitimais taip pat nutarta įtvirtinti pareigą finansų įstaigoms ir kitiems subjektams, gavus informacijos, kad klientas ketina atlikti įtartiną ar neįprastą piniginę operaciją ar sandorį, apie tai nedelsiant informuoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, o advokatams ar advokatų padėjėjams – Lietuvos advokatūrą.

  Įstatymo projektas buvo parengtas siekiant įgyvendinti Europos Tarybos Ekspertų komiteto dėl priemonių, nukreiptų kovai su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu, rekomendacijas bei tobulinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinę bazę atsižvelgiant į Finansinių veiksmų darbo grupės kovai su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu.

  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Prezidentės siūlymas didinti baudas už ekonominius nusikaltimus padės geriau kovoti su korupcija
  PIRMYN
  Lietuva ir Azerbaidžanas bendradarbiaus ekstremaliųjų situacijų prevencijos ir likvidavimo srityje
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.