Valstybės naujienos

 • Seimo priimtos pataisos padės užtikrinti skaidresnę ir veiksmingesnę viešosios įstaigos bei jos darbuotojų veiklą

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-06-16

  Seimas priėmė Viešųjų įstaigų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIP-1935(2), kuriomis patikslintos nuostatos dėl viešųjų įstaigų veiklos ataskaitų. Kaip pažymima teisė akto aiškinamajame rašte, įstatymų pakeitimai padės užtikrinti skaidresnę ir veiksmingesnę viešosios įstaigos bei jos darbuotojų veiklą. Už šiuos įstatymo pakeitimus balsavo 102 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai.

  Pagal priimtas pataisas viešosios įstaigos veiklos ataskaitoje be kitų įstatyme jau nustatytų kriterijų turės būti nurodyta: viešosios įstaigos sąnaudos valdymo išlaidoms, duomenys apie viešosios įstaigos vadovą, įstaigos išlaidos vadovo darbo užmokesčiui ir kitoms viešosios įstaigos vadovo išmokoms, viešosios įstaigos išlaidos kolegialių organų kiekvieno nario darbo užmokesčiui ir kitoms įstaigos kolegialių organų narių išmokoms, viešosios įstaigos išlaidos išmokoms su viešosios įstaigos dalininku susijusiems asmenims.

  Viešosios įstaigos veiklos ataskaita yra viešas dokumentas, tačiau pagal šiuo metu galiojančias nuostatas su ja susipažinti galima tik įstaigos buveinėje arba kitais įstaigos įstatuose nurodytais būdais. Priimtomis pataisomis nutarta įtvirtinti nuostatą, kad ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo eilinio visuotinio dalininkų susirinkimo viešosios įstaigos veiklos ataskaita turi būti pateikta Juridinių asmenų registrui ir paskelbta viešosios įstaigos interneto svetainėje. Ir tik tuo atveju jei viešoji įstaiga neturi interneto svetainės, tretiesiems asmenims turi būti sudarytos sąlygos su šia ataskaita susipažinti įstaigos buveinėje.

  Priimtomis Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisomis (projektas Nr. XIP-1936(2) nuspręsta nustatyti administracinę atsakomybę už neteisingų veiklos ataskaitų pateikimą ar jų nepateikimą. Šis pažeidimas užtrauks baudą nuo 1 iki 10 tūkst. litų. Šias pataisas palaikė 108 Seimo nariai, susilaikė 2.

  Abiejų teisės aktų pakeitimai įsigalios lapkričio 1 d.

  Viešoji įstaiga − tai įsteigtas pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas − tenkinti viešuosius interesus vykdant švietimo, mokymo ir mokslinę, kultūrinę, sveikatos priežiūros, aplinkos apsaugos, sporto plėtojimo, socialinės ar teisinės pagalbos teikimo, taip pat kitokią visuomenei naudingą veiklą.

  Seimo ryšių su visuomene skyriaus informacija

 • ATGAL
  "Hitachi" delegacija pristatė savo pasiūlymą investuoti į Visagino AE
  PIRMYN
  Seimas pritarė Respublikos Prezidentės veto dėl Miškų įstatymo pataisų
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.