Valstybės naujienos

 • Seimui pristatyta Vyriausybės metinė veiklos ataskaita

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-14

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, pristatydamas Seimui Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą, pirmiausiai pažymėjo, kad 2010 metais Vyriausybė toliau tęsė krizės įveikimo darbus, priėmė ekonomikai atsigauti būtinus sprendimus, kad šalies gyventojai ir krašto ūkis kuo mažiau nukentėtų.

  Įvardydamas svarbiausius rezultatus Vyriausybės vadovas minėjo, kad 2010 metų pabaigoje vis labiau buvo matomi ekonomikos atsigavimo požymiai: bendrasis vidaus produktas (BVP), palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, augo tris ketvirčius iš eilės ir paskutinį ketvirtį rodiklis siekė 4,8 proc. (2010 metais BVP, palyginti su 2009 metais, padidėjo 1,3 proc.). Prekių ir paslaugų eksportas, palyginti su atitinkamais 2009 metų laikotarpiais, didėjo visus 2010 metų ketvirčius ir paskutinį 2010 metų ketvirtį rodiklis siekė 17,9 proc. Anot premjero, tai didžiausias eksporto augimas spalio – gruodžio mėnesiais per 20 Lietuvos nepriklausomybės metų. „Nuosekliai įgyvendinant deficito mažinimo priemones, sumažintas valdžios sektoriaus deficitas, kuris bus ne didesnis kaip 8,1 proc. BVP (2009 metais buvo 9,1 proc. BVP). Šiais metais tikimės deficito siekiančio 5,5 proc.“, – pristatydamas Vyriausybės veiklos rezultatus kalbėjo A. Kubilius.

  Kaip teigė Ministras Pirmininkas, praėjusiais metais buvo palengvintos smulkiojo ir vidutinio verslo sąlygos – iki 5 procentų sumažinti pelno ir gyventojų pajamų mokesčių tarifai; sudarytos sąlygos verslui lanksčiau nustatyti darbo santykius dėl darbo laiko, jo apskaitos, darbo santykių nutraukimo. Kaip pažymima veiklos ataskaitoje, verslo gerinimo pastangos įvertintos Pasaulio banko tarptautiniame tyrime „Doing Business“ – Lietuva pakilo trimis pozicijomis ir užima 23 vietą tarp 183 pasaulio valstybių. „2010 metais Lietuvoje užsienio kompanijos vykdė 42 tiesioginių užsienio investicijų projektus. 2010 metais sėkmingai baigtos derybos su daugiausia pasaulyje išradimų patentuojančia ir viena didžiausių pasaulio kompanijų – IBM korporacija ir pasauline grynųjų pinigų perlaidų lydere „Western Union“ dėl jų pasaulinių centrų įkūrimo“, – teigiama Vyriausybės veiklos ataskaitoje.

  A. Kubilius iš svarbesnių rezultatų taip pat išskyrė akivaizdžiai paspartintą Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos panaudojimą, sukurtą elektros biržą ir pradėtą dujų sektoriaus reformą, pradėtą realiai įgyvendinti „Rail Baltica“ projektą, Lietuvos, kuri pagal korupcijos suvokimo indeksą pirmą kartą peržengė 5 balų ribą, įsitvirtinimą nekorumpuotų šalių sąraše, panaikintas apskričių administracijas ir baigtą Vyriausybės įstaigų reformą.

  Ministras Pirmininkas taip pat pasidžiaugė, kad „FTTH Council Europe“ duomenimis, Lietuva 2010 metais išlaikė pirmaujančias pozicijas Europoje pagal šviesolaidinio ryšio naudojimą ir lenkia tokias šviesolaidinio ryšio namų ūkių rinkas kaip Švedijos ir Norvegijos.

  Vyriausybės metinės veiklos ataskaitoje pažymima, kad vienas svarbiausių Vyriausybės prioritetų 2010 metais buvo nedarbo mažinimas, todėl imtasi aktyvių veiksmų, kurie pagerintų verslo sąlygas, mažintų biurokratines procedūras ir skatintų darbo vietų kūrimą. Taip pat pradėta vykdyti socialinio draudimo ir pensijų sistemos reforma. „Šiuo metu intensyviai dirbama ieškant geriausių sprendimų socialinio draudimo ir pensijų sistemai pertvarkyti. Būtina užtikrinti, kad tinkamai ir adekvačiai reaguotume į visuomenės senėjimo pasekmes ir ekonomines realijas“, – teigiama ataskaitoje.

  Metinėje ataskaitoje akcentuojami ir Vyriausybės 2011 metų veiklos prioritetai. Vienas pirmųjų – kurti modernią ir didesnės pridėtinės vertės ekonomiką, pritraukti tiesiogines užsienio investicijas, veiksmingai ir skaidriai valdyti išteklius, skatinti visuomenės verslumą ir sudaryti sąlygas kurti naujas darbo vietas. Ketinama toliau siekti mažinti valdžios sektoriaus deficitą ir stabilizuoti skolą, kad sumažėtų ilgalaikių palūkanų normų priedai už riziką ir paspartėtų privačios investicijos, didinančios darbo našumą ir spartinančios tvarią ūkio plėtrą.

  Vyriausybė taip pat išsikėlusi tikslus siekti energetinės nepriklausomybės, įgyvendinti naujos atominės elektrinės Lietuvoje projektą, pertvarkyti elektros energetikos ir gamtinių dujų sektorių pagal Europos Sąjungos Trečiojo energetikos paketo nuostatas, įgyvendinti elektros jungčių su Lenkija („LitPol Link“) ir Švedija („NordBalt“), alternatyvaus apsirūpinimo gamtinėmis dujomis projektus.

  Kaip tvirtinama ataskaitoje, šiais metais Vyriausybė modernizuojant valstybės valdymą ketina siekti priartinti paslaugas prie žmogaus, kad jos atitiktų kiekvieno asmens poreikius, būtų paprastos, prieinamos ir geros kokybės; siekti, kad paslaugų teikimo srityje būtų daugiau konkurencijos, pasirinkimo galimybių ir kartu daugiau geros kokybės paslaugų; panaikinti korupcijos sąlygas ir motyvus viešajame sektoriuje. Tarp veiklos prioritetų – ir siekis sudaryti sąlygas įgyvendinti Valstybinę šeimos politikos koncepciją – stiprinti šeimos politikos įgyvendinimą koordinuojančių institucijų bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas nevyriausybinėms organizacijoms ir bendruomenėms dalyvauti sprendžiant socialines problemas ir tobulinant teisinę bazę.

  Pateikus Vyriausybės ataskaitą ją toliau svarstys Seimo komitetai. Balandžio 26 d. plenariniame posėdyje bus rengiama speciali Seimo diskusija, kurios pabaigoje Seimas gali priimti rezoliuciją.

  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys Vokietijos kariai virš Vilniaus oro uosto atliko treniruotę
  PIRMYN
  Premjeras Seime pristatė Vyriausybės veiklos 2010 metų ataskaitą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.