Valstybės naujienos

 • Skalūninės dujos Lietuvoje – perspektyvi alternatyva „Gazprom“ tiekiamoms gamtinėms dujoms

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Energetika
  Data: 2011-05-13

  Lietuva turi skalūninių dujų išteklius, kurių pakaktų mūsų šalies poreikius patenkinti 30-50 metų. Tokias naujausias tyrimų išvadas Vašingtone viešinčiam energetikos ministrui Arvydui Sekmokui pristatė JAV Energetinių išteklių informacijos agentūros vadovas Richard Newell.

  Galimi skalūninių dujų klodai glūdi pietvakarių Lietuvoje, driekiasi iki Kaliningrado srities ir Lenkijos, kur šių dujų telkiniai yra itin gausūs.

  „Vizito JAV metu gavau daug naujos informacijos, dar kartą patvirtinančios, kaip esmingai skalūninės dujos keičia situaciją pasaulio dujų rinkoje.  Grįžęs į Lietuvą, siūlysiu Vyriausybei imtis neatidėliotinų žingsnių, kad skalūninių dujų išgavimas Lietuvoje taptų realybė“, – pareiškė energetikos ministras A.Sekmokas.

  Galimybes vystyti bendrus skalūninių dujų išgavimo projektus, pasinaudoti JAV Pasaulinės Skalūninių dujų Iniciatyvos teikiamais privalumais A.Sekmokas aptarė su JAV Valstybės sekretorės Hilary Clinton pasekretoriumi energetikos, prekybos ir žemės ūkio klausimais Robert Hormats bei JAV Energetikos sekretoriaus pavaduotoju Daniel Ponemon. „Neabejoju, kad turime puikių galimybių sustiprinti Lietuvos bendradarbiavimą su JAV skalūninių dujų srityje ir pasinaudoti JAV administracijos teikiama parama“, – sakė energetikos ministras.

  Skalūninių dujų išgavimą ir būtiną šiam verslui vystyti reguliacinę aplinką A.Sekmokas jį lydinti delegacija aptarė ir su JAV dujų ir naftos gavybos kompanijomis.

  Energetikos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Žymus „Forbes“ analitikas pataria JAV sekti Baltijos šalių pavyzdžiu
  PIRMYN
  Sumažėjo santuokų ir padaugėjo skyrybų
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.