Valstybės naujienos

 • Smurto prieš vaikus prevencija rūpinasi ir valstybinis, ir nevyriausybinis sektoriai

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-12

  Ministrų kabinetas pritarė Nacionalinės smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams 2008-2010 metų programos ir jos įgyvendinimo priemonių plano vykdymo 2010 metais ataskaitai.

  Programos tikslas  ugdyti visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus, kompleksiškai šalinti smurto prieš vaikus priežastis, sukurti pagalbos vaikams, nukentėjusiems nuo smurto, ir jų šeimų nariams pagalbos ir prevencijos priemonių sistemą, mažinti smurto prieš vaikus paplitimą.

  2010 metais ypatingas dėmesys buvo skiriamas pagalbai vaikams, galintiems nukentėti ir nukentėjusiems nuo psichologinio, fizinio, seksualinio išnaudojimo ir nepriežiūros, taip pat jų artimiesiems, teikti.

  Šią programą koordinavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), bendradarbiavo įgyvendinant ir kitos institucijos, savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos.

  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM duomenimis, 2010 m. 1250 vaikai patyrė psichologinį, fizinį, seksualinį smurtą (683 berniukai ir 661 mergaitė). Lyginant su 2009 m., 2010 m. nukentėjusių nuo smurto vaikų skaičius išaugo beveik 4 procentais, lyginant su 2007 m., pastaraisiais metais smurto prieš vaikus atvejų smarkiai sumažėjo. Manoma, kad visuomenėje, žiniasklaidoje daugiau kalbant apie tai, kaip atpažinti smurtą, kad galima gauti veiksmingą pagalbą ir vaikui, ir jo šeimai, didėja kreipimųsi skaičius.

  Įgyvendinant Nacionalinės smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams 2008-2010 metų programą, kompleksinė pagalba 2010 m. buvo suteikta 633 nuo smurto nukentėjusiems vaikams, 412 aukų šeimų.

  Lietuvoje smurtą patyrusiems vaikams pagalba organizuojama savivaldybėse, tuo užsiima ne vien institucijų, bet ir nevyriausybinių organizacijų specialistai. Viena iš veiksmingiausių priemonių mažinant smurto paplitimą prieš vaikus yra informacinės akcijos. SADM praėjusiais metais organizavo akciją „Smurtui prieš vaikus – Ne“. Į akciją buvo pakviesti žymūs Lietuvos krepšininkai, kurie bendraudami su vaikais kvietė ir plačiąją visuomenę keisti požiūrį į vaikų auklėjimą, pozityviai elgtis su vaikais.

  Švietimo ir mokslo ministerijos pastangomis buvo organizuota nemažai projektų, kuriais Lietuvos mokyklose diegiama patyčių prevencija, vaikai mokomi atpažinti smurtą, kovoti su tuo. Taip pat, siekiant išvengti smurto prieš vaikus pasikartojimų, buvo apmokyti Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų psichologinių tarnybų pareigūnai, įkalinimo įstaigose su smurtautojais dirbo psichologai.

  Dėmesio! Jei vaikas patiria smurtą, visada gali skambinti pagalbos vaikams numeriu 11 61 11. Toks pat numeris visoje Lietuvoje, renkant nereikia jokio kodo. Linija dirba kasdien (11-21 val.).

  Daugiau informacijos: www.pagalbavaikams.lt


  SADM Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Po svarstymo pritarta Konkurencijos įstatymo pataisoms
  PIRMYN
  Papildyti darbo santykių teisinio reglamentavimo principai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.