Valstybės naujienos

 • Stiprėja geologinės aplinkos monitoringas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-13

  Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įdiegė telemetrinių stočių tinklą ir taip sustiprino geologinės aplinkos monitoringo pajėgumus. Šis tinklas leidžia tiksliau ir išsamiau stebėti gruntinio vandens lygio svyravimus. 20 telemetrinių stočių įrengta šalia meteorologinių ir hidrologinių stočių.

  Kaip sakė Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas, iš telemetrinių stočių gaunami kompleksiniai duomenys apie gruntinio vandens slūgsojimo gylio, temperatūros ir meteorologinių sąlygų kaitą yra itin vertingi. Sezoniniai gruntinio vandens lygio svyravimai labiausiai ir priklauso nuo vietos meteorologinių sąlygų.

  Telemetrinių stočių duomenys kiekvieną dieną ryšio signalu yra perduodami Lietuvos geologijos tarnybai. Jie leidžia iš karto įvertinti pagrindines vandens lygio režimo charakteristikas, jų nukrypimus nuo daugiamečių reikšmių, nustatyti kaitos tendencijas.

  Pirmuosius keturis šių metų mėnesius gruntinio vandens paviršius visoje šalyje, Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis, yra nuo 30 proc. iki 50 proc. aukštesnis už vidutinį 2005–2010 metų lygį ir nuo keliasdešimties centimetrų iki metro ir daugiau arčiau žemės paviršiaus nei pernai.


  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas Pasaulio lietuvių bendruomenės narius supažindino su aktualiausiais Lietuvos kariuomenės klausimais
  PIRMYN
  Žmogaus teisių komitetas susitiko su JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos Regioninio biuro Baltijos ir Šiaurės šalims vadovu
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.