Valstybės naujienos

 • Su ūkininkais – apie problemas ir galimybes

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-11

  Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas lankėsi Biržų krašte, kur su šio bei aplinkinių rajonų ūkininkais aptarė pastariesiems aktualias problemas. Kartu pas ūkininkus ir vietos bendruomenės atstovus vyko ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Abu Vyriausybės narius pakvietė Lietuvos pieno gamintojų asociacija.

  Parovėjos kaime ministrai aplankė Vaidutės ir Vytauto Stankevičių ekologinį ūkį. Jo savininkai skundžiasi esą persekiojami vietinių aplinkosaugininkų. Pastarieji teigia vykdantys savo pareigas ir fiksuojantys pažeidimus, kurių – ne vienas ir ne du.

  Ministras G. Kazlauskas buvo informuotas, kad aplinkosaugininkų ir ūkininkų Stankevičių santykiams įtakos turi ir „povandeninės srovės“. „Blogai, jeigu valstybės institucijų atstovai tampa kaimynų konflikto įrankiais“, – konstatavo Aplinkos ministerijos vadovas. Kartu jis pabrėžė, kad bet kokiu atveju aplinkosaugininkai negali užmerkti akių prieš daromus pažeidimus. Faktą, kad jų yra, pripažino ir ūkininkai Stankevičiai.

  „Esu įsitikinęs, kad bet kurie valstybės tarnautojai, taip pat ir aplinkosaugininkai, turi būti žmonių pagalbininkai ir patarėjai, o ne prievaizdai. Manau, kad visų pirma reikia paraginti susitvarkyti, patarti, kaip tai padaryti, ir tam duoti laiko, o jeigu to nedaroma, tada jau skirti baudas ir bausmes“, – sakė ministras G. Kazlauskas.

  Jis pažadėjo išsamiau pasidomėti susiklosčiusia situacija ir siekti, kad aplinkosaugininkai atliktų savo pareigas, tačiau be dirbtinių ar formalių priekabių. „Sieksiu geranoriškumo, tačiau to paties noriu paprašyti tiek šio, tiek ir kitų ūkių savininkų. Jeigu taip elgsimės, visiems bus tik geriau“, – pažymėjo aplinkos ministras.

  Su ūkininkais ir bendruomenės nariais buvo aptartos ir kitos aktualios problemos: vadinamasis „pakuotės mokestis“, monitoringo reikalavimai gyvulininkystės kompleksams, kai kuriems ūkiams taikoma prievolė įrengti mėšlides ir kt. Ministras G. Kazlauskas informavo, kad dėl šių dalykų dabar kaip tik aktyviai diskutuojama su Žemės ūkio bei Sveikatos apsaugos ministerijomis. Artimiausiu metu kai kurias nuostatas numatoma švelninti, atsisakyti perteklinių reikalavimų ir pan.

  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  2010 m. darbo našumas šalies ūkyje padidėjo 5,7 procento
  PIRMYN
  Kultūros ministerijoje lankysis Pasaulinės intelektinės nuosavybės Generalinio direktoriaus pavaduotojas Johannes Christian Wichard
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.