Susitarta dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Susitarta dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo

 • Data: 2010-11-01
  Autorius: Parengta pagal LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pranešimą

  Nacionalinis susitarimas parengtas plėtojant tradicinėmis šeimos vertybėmis paremtą Valstybinę šeimos politikos koncepciją. (M.Žilionytės nuotr.)

  Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas inicijavo apklausą dėl Nacionalinio susitarimo dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo. Iki š. m. spalio 1 d. buvo laukiama visuomeninių organizacijų, pavienių asmenų ir parlamentinių politinių partijų nuomonių.

  Šeimai palankios aplinkos kūrimas apima įvairias visuomenės gyvenimo sritis (socialinę politiką, teisėkūrą, švietimą, sveikatos (psichinės ir fizinės) apsaugą, žiniasklaidą, visuomenės nuostatas ir kt.) ir tvirtina pagrindines bazines krikščioniškąsias vertybes, todėl rengiant Nacionalinį susitarimą, vyko socialiniai dialogai – pasiūlymus teikė ir diskusijose dalyvavo daugiau negu 50 visuomeninių organizacijų, pavieniai asmenys (tarp jų – ir „Šeimos ambasadoriais“ tituluoti mūsų visuomenės nariai), taip pat aktyviai veikloje dalyvavo politinės partijos ir savivaldybės.

  Nacionalinis susitarimas parengtas plėtojant tradicinėmis šeimos vertybėmis paremtą Valstybinę šeimos politikos koncepciją. Paslaugų ir infrastruktūros šeimai plėtra, teigiamo visuomenės požiūrio į šeimą stiprinimas, šeimos gerovės ir materialaus saugumo užtikrinimas ir sąlygų įgyvendinti šeimos prokreacinę funkciją gerinimas – tai pagrindiniai Nacionaliniame susitarime numatyti tikslai, kurių siekiama kuriant šeimai palankią aplinką.

  Šis Susitarimas – tai visuomeninių organizacijų, atstovaujančių šeimoms ir geriausiai matančių šeimų problemas, ir parlamentinių politinių partijų, kurios, pasirašydamos Nacionalinį susitarimą, įsipareigoja derinti konkrečius veiksmus, padedančius stiprinti šeimas ir kuriančius šeimai palankią aplinką, valios ir iniciatyvos išraiška.

  Nacionalinį susitarimą pasirašė ir jam pritarė frakcijos, atstovaujančios parlamentinėms politinėms partijoms, tiek iš pozicijos, tiek iš opozicijos – Liberalų sąjūdžio frakcija, Krikščionių partijos frakcija, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga, taip pat frakcija „Tvarka ir teisingumas“. Jungtinė (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo) frakcija Nacionaliniam susitarimui pritarė su išlygomis. Šios frakcijos jungia 107 parlamentarus.

  LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas visuomenines organizacijas ir pavienius asmenis nuomonę dėl Nacionalinio susitarimo kuriant šeimai palankią aplinką kvietė išsakyti internetu. 93 % internetu pasisakiusių organizacijų pritarė Nacionaliniam susitarimui (iš viso nuomonę išreiškė 60 organizacijų ir asociacijų). Viena visuomeninė organizacija šiam dokumentui pritarė su išlygomis. Be to, 15 visuomeninių organizacijų išsakė savo pritarimą, pasirašydamos Nacionalinį susitarimą Seime.

  80 % internetu pasisakiusių pavienių asmenų taip pat išreiškė pritarimą Nacionaliniam susitarimui. Iš viso savo nuomonę internetu dėl Nacionalinio susitarimo išsakė 1836 pavieniai asmenys.

 • PIRMYN
  R. J. Dagys: reikia ilgalaikės ir išmintingos šeimos politikos
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.