Švenčių metu šventinių metų belaukiant | Apžvalga

2017 m. gruodis Nr. 12 (98) (578)

 • Švenčių metu šventinių metų belaukiant

 • Data: 2017-12-22
  Autorius: Goda Karazijaitė

  Štai ir vėl apsisuko metų ratas, vėl laukiame švenčių ir… išskirtinai šventinių ateinančių 2018 metų – Lietuvos šimtmečio metų! Beįsisiūbuojant šventinių rūpesčių karuselei, kviečiame atrasti laiko trumpam stabtelėjimui – dar kartą apžvelgti praėjusius metus ir kartu paspėlioti, prognozuoti ir pranašauti, kuo gi ateinantys metai Lietuvai, Europai, Pasauliui ir mums visiems galėtų būti kitokie.

  Tai daryti kviečiame kartu su „Apžvalga“. Šiame numeryje drauge su Č. Iškausku tyrinėsime pasaulį 2017-aisiais trimis išmatavimais: išskirdami tris konfliktinius taškus, kurie turi ir turės įtakos pasaulinei raidai. Su L. Griniumi aptarsime kilusius iššūkius Europos Sąjungai ir ateities perspektyvas, iš kurių vieną – imigrantų krizę – išsamiau nagrinėja L. Kasčiūnas tekste „ES kiauros durys: kiek imigrantų turėsime priimti šį kartą?“ Su S. Klimanskiu pažvelgsime, kas svarbaus įvyko Lietuvos politikos padangėje ir ko tikėtis joje, minint šimt­metį. O su G. Žakevičiumi aptarsime pastarojo meto idėjų Lietuvai gausą ir populiarųjį jas generuojantį projektą.

  Kviesime žvilgtelėti į tai, ką atneš mums ekonomika Lietuvoje bei pasaulyje. Apie tai – V. Stundžio 2018 m. Lietuvos biudžeto apžvalgoje ir E. Mieldažės tekste apie ekonomikos tendencijas pasaulyje ateinančiais metais. Taip pat kaip ir kiekvienais metais, A. Graželis supažindins mus su svarbiausiame metų renginyje energetikos klausimais – Vilniaus energetikos forume – išsakytomis mintimis.

  Neliks nepastebėti ir artėjantys įvykiai Lietuvos didžiojoje kaimynėje iš Rytų – Rusijoje, su kurioje vyksiančiu realybės šou „Prezidento rinkimai“ kvies susipažinti V. Keršanskas. Pasaulio rubrikoje kartu su L. Kojala prisiminsime JAV prezidentų smagias istorines citatas ir pastarųjų metų D. Trumpo šėlsmą. Apžvalgos aikštelėje rasite R. J. Dagio kvietimą nepraleisti šanso bei J. K. Švagžlio tekstą apie socialdemokratų krizę „Karalius mirė – tegyvuoja karalius!”

  Šiame numeryje Jūsų laukia ir trys pažintys su išskirtinėmis asmenybėmis. Kviečiame pradėti žadėtąją seriją pokalbių su gyvais istorijos liudytojais – Gulago sukilimų dalyviais. Šįkart dalijamės partizano Antano Petrikonio atsiminimais iš Kengyro lagerio. Ne mažiau intriguojantis ir interviu su 2017 m. Laisvės premijos laureate Nijole Sadūnaite. Na, o labai šventiškas bei įkvepiantis ir pokalbis su Katalikų teologijos fakulteto dekanu dr. Benu Ulevičiumi.

  Prieš versdami lapą toliau pasidžiaukime ir „Apžvalgos“ kelione per 2017-uosius. Per besibaigiančius metus mes išleidome šešis „Apžvalgos“ numerius, kuriuose buvo net 101 tekstas, skirtas Jums, mielieji. Pasižadame, kad ir 2018-aisiais stengsimės būti išskirtiniai, įdomūs ir visuomet pilni įvairybių.

  Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga linkime Jums ryžto kasdien, ne tik švenčių, šimtmečio ar kitomis progomis dėti pastangas, siekiant mūsų valstybės sėkmės ir gerovės, ir nuoširdžiai stengtis darant mažus darbus vietoj niekad nesibaigiančio didelių darbų planavimo. ■

 • PIRMYN
  Kengyro sukilimo dalyvis Antanas Petrikonis: „Iš pradžių jie galvojo, kad mes pasiduosime“
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.