Šventę susikuriame patys | Apžvalga

2018 m. sausis-vasaris Nr. 1-2 (99-100)

 • Šventę susikuriame patys

 • Data: 2018-03-05
  Autorius: Goda Karazijaitė

  Vasario 16-ąją šįkart sutikome išskirtinai pakylėtai. Kiekvieno lietuvio širdis jau ir besiruošiant šventei plakė kiek dažniau nei įprastai, su nekantrumu visi laukėme 100-mečio. Gimimo dieną visų trijų milijonų lietuvių beveik sinchroniški dūžiai krūtinėse kūrė džiaugsmingą simfoniją, kurią, panašu, niūniuosime ištisus metus, o gal ir ilgiau. Sunkiai žodžiais apsakomą įspūdį palikusi šventė, subūrusi visą Tautą, nebūtų tokia išskirtinė be kiekvieno jos svečio indėlio – iškeltos vėliavos lange ar kieme, trispalvės atlape, uždegtos žvakelės, kiekviename Lietuvos kampelyje tądien sugiedotos Tautiškos giesmės ar nevalingų šypsnių visiems aplinkiniams. Valstybės gimtadienis mus paragino džiaugtis tuo, ką turime, ir mąstyti apie tai, kas svarbu.

  Šiame numeryje „Apžvalgos“ skaitytojus kviečiame pažvelgti į valstybę ir valstybingumą – tai, kuo turime didžiuotis ir ką turime švęsti. Natūraliai ieškodami sąsajų tarp Kovo 11-osios ir Vasario 16-osios švenčių, jau kitame puslapyje rasime A. Saudargo tekstą „Tauta yra pradžia“. Taip pat šiame numeryje mąstyti ir suvokti valstybę siūlo L. Grinius. Pažinti vienus svarbiausių laisvės gynėjų – Lietuvos savanorius – savo tekste kviečia Č. Iškauskas. Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos gynybą prisiminsime skaitydami savanorio, šaulio Vytauto V. Geštauto atsiminimus. Apie svarbią Vasario 16-osios Lietuvai M. Krupavičiaus Žemės reformą kviečiame skaityti V. Keršansko rašinyje.

  Šiame numeryje Lietuvos gyvybingumui itin svarbią temą analizuoja Lietuvos socialios rinkos plėtros instituto direktorius V. Stundys studijoje „Šeimos politika Lietuvoje: formavimas, praktika ir realybė“. Apie vasario mėnesį vykusią „Idėjų konferenciją“ ir V. Landsbergio pasisakymą jos metu skaitykite tekste „Ar pakaks idėjų Lietuvai, kad Lietuvos idėja klestėtų?“

  Rubrikoje „Vieningoji Europa“ L. Kojala kviečia pažvelgti į Prancūziją ir Vokietiją po rinkimų. G. Žakevičius pasakoja apie aktualumo viršūnę pastaruoju metu pasiekusius virtualius pinigus. A. Graželis kviečia patyrinėti energetikos svarbą valstybei. Sporto rubrikoje J. K. Švagžlys apžvelgia Žiemos olimpinių žaidynių istorijos įdomybes.

  Žengdami „Istorijos pėdomis“ su K. Salicku gilinsimės į Lietuvos istoriją ir skaičiuosime šimtmečius, o V. Raškausko pagalba tęsime susitikimus su Lietuvos partizanais ir šįkart išgirsime Vytauto Balsio-Uosio pasakojimą. „Piligrimo“ skiltyje kviečiame skaityti interviu su prof. Pauliumi V. Subačiumi apie Bažnyčios ir valstybės santykį šiandien ir įvairių lūžių Lietuvai metais. Žurnalo pabaigoje K. D. Rimkevičius kvies kūrybiškai pažvelgti į Lietuvos 100-metį savo tekste „100 metų nemigos“.

  Tikimės, kad šis numeris nepaliks abejingų valstybės svarbai, paskatins mylėti ir švęsti valstybę kasdien. ■

 • PIRMYN
  Pradžia yra tautoje
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.