Valstybės naujienos

 • Tarp svarbiausių ESBO prioritetų – užsitęsusių konfliktų sprendimas ir branduolinės energetikos saugumas

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-04-13

  ESBO Nuolatinėje Taryboje Prezidentė Dalia Grybauskaitė pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus, aptarė jo eigą ir aktualiausius klausimus.

  Savo prezentacijoje Lietuvos vadovė ypatingą dėmesį skyrė būtinybei spręsti užsitęsusius konfliktus Moldovoje ir Pietų Kaukaze.

  „Esu įsitikinusi, kad visos ESBO ateitis priklauso nuo to ar pavyks išspręsti užsitęsusius konfliktus, ar ir toliau jie brėš skiriančias linijas. Raktas į sėkmę glūdi lyderių ryžte kartu susėsti prie vieno stalo, atvirai kalbėtis ir spręsti problemas”, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Kaip vieną svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo šiai organizacijai temų šalies vadovė kėlė branduolinės energetikos saugumo problemą. Prezidentė paragino visas ESBO šalis prisijungti prie Lietuvos pasiūlytos ES iniciatyvos užtikrinti aukščiausius saugumo standartus Europos Sąjungoje ir kaimyninėse šalyse esančiose atominėse elektrinėse.

  Tarp šių metų pradžioje pirmininkavimą ESBO perėmusios Lietuvos prioritetų taip pat minimas žmogaus teisių, žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo stiprinimas, demokratiniai rinkimai, kova su terorizmu, masinio naikinimo ginklų ir narkotikų platinimu, energetinis ir kibernetinis saugumas.

  Lietuvos vadovė, susitikusi su ESBO Generaliniu sekretoriumi Marku Perinu de Brišambo (Marc Perrin de Brichambaut), aptarė Nuolatinėje Taryboje įvykusią diskusiją ir pabrėžė vieningo dialogo svarbą sprendžiant visai tarptautinei bendruomenei aktualius kausimus. Prezidentės teigimu, tik bendromis visos ESBO ir jos narių pastangomis galima rasti sprendimo būdus ir atsaką bendriems iššūkiams.

  Prezidentė padėkojo savo kadenciją baigiančiam Generaliniam sekretoriui už jo aktyvų darbą ir konstruktyvų bendradarbiavimą.

  Prezidentės spaudos tarnyba
 • ATGAL
  Vyriausybė siūlo gerinti NVO veiklos sąlygas bei stiprinti jų vaidmenį
  PIRMYN
  Lietuva ir Austrija aktyviai bendradarbiaus siekiant užtikrinti saugią branduolinę energetiką
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.