Valstybės naujienos

  • Teismų įstatymo pataisos užtikrins efektyvesnį ir kokybiškesnį teismų darbą

  • Institucijos: Prezidentūra
    Temos: Teisė
    Data: 2011-05-31

    Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Teismų įstatymo pataisas, kurios užtikrins galimybę Prezidentei ir Teisėjų tarybai efektyviau spręsti teisėjų darbo vietos keitimo klausimus, perkeliant juos iš mažą darbo krūvį turinčio teismo į tą teismą, kurio darbo krūvis yra per didelis.

    Pasak šalies vadovės, šios Teismų įstatymo pataisos paskatins greitesnes teisėjų perkėlimo ir atrankos procedūras, įtakos efektyvesnį teisėjų darbo krūvio paskirstymą ir paspartins teismo bylų nagrinėjimą.

    Anksčiau valstybės vadovės iniciatyva pakeista teisėjų atrankos tvarka jau davė labai akivaizdžių rezultatų: keturis kartus sumažėjo laisvų teisėjų etatų skaičius ir dabar yra pats mažiausias per 10 metų, o tai skatina greitesnį bylų nagrinėjimą, nes kiekvienas naujas teisėjas sumažina jau dirbančių teisėjų darbo krūvį, leidžia teismams išnagrinėti daugiau bylų ir kokybiškiau vykdyti teisingumą.

    Respublikos Prezidentė ir toliau skirs ypatingą dėmesį efektyviai teismų darbo veiklai užtikrinti. Jau artimiausiu metu šalies vadovė teiks Seimui Konstitucinio Teismo bei Administracinių bylų teisenos įstatymo pataisas, kurios sudarys realias galimybes paspartinti labai svarbių bylų nagrinėjimą Lietuvos Respublikos Konstituciniame Teisme ir Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

    Prezidentės spaudos tarnyba

  • ATGAL
    TS-LKD frakcija siūlo neprivatizuoti UAB „Geotermos“
    PIRMYN
    Miškai – visos tautos turtas
  • Mūsų draugai:
  • ELP grupė
  • Bernardinai.lt
  • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.