J. Razma: TS-LKD frakcija siūlo ministrui R. Palaičiui atsistatydinti | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • J. Razma: TS-LKD frakcija siūlo ministrui R. Palaičiui atsistatydinti

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2012-03-13

  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime pozicija 

  DĖL PREZIDENTĖS VEIKSMŲ

  TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma. (Kęstučio D. Rimkevičiaus nuotrauka)

  Frakcija apgailestauja dėl Lietuvos Respublikos Prezidentės atsisakymo patenkinti Ministro pirmininko teikimą atleisti R. Palaitį iš VR ministro pareigų ir nesutinka su teikimo, kaip „priešrinkiminio apsistumdymo“, apibūdinimu.

  Ministro atleidimu Ministras pirmininkas siekė atkurti teisingumą, o ne tenkinti kokias nors partines ambicijas.

  Prezidentė, nepritardama ministro klaidos atitaisymui, paremdama ministrą R. Palaitį kartu prisiėmė ir atsakomybę už buvusius ir būsimus jo veiksmus.

  DĖL MINISTRO PIRMININKO VEIKSMŲ

  Frakcija remia Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus principingą laikyseną ir veiksmus teikiant iš užimamų pareigų atleisti ministrą R. Palaitį bei konstruktyviai reaguojant į Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas ir siekiant atkurti teisingumą dėl buvusių FNTT vadovų V. Gailiaus ir V. Giržado.

  DĖL POŽIŪRIO Į VIDAUS REIKALŲ MINISTRĄ R. PALAITĮ IR TOLIMESNIŲ VEIKSMŲ

  Frakcija, kritiškai vertindama ministro R. Palaičio sprendimus atleisti iš užimamų pareigų aukštą profesionalumą bei gerą reputaciją turinčius FNTT vadovus, pastaruoju metu sėkmingai organizavusius rimtus tyrimus prieš įtakingas ekonominius nusikaltimus vykdžiusias grupuotes, atsižvelgdama į Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas, mano, kad minėti vidaus reikalų ministro veiksmai pažeidžia esminius teisingumo ir moralios politikos principus.

  Frakcija reiškia ministrui nepasitikėjimą ir siūlo jam atsistatydinti iš užimamų pareigų. Šią frakcijos poziciją perteikti koalicijos partneriams įpareigojami frakcijos atstovai Koalicijos taryboje. Frakcija kol kas neinicijuoja interpeliacijos ministrui, tačiau frakcijos nariams nedraudžiama tokias iniciatyvas paremti.

  TS-LKD frakcija, jausdama savo ypatingą atsakomybę už Valstybės ateitį, yra pasirengusi dirbti kartu su kitomis Seimo frakcijomis, ypač su koalicijos partneriais, kad strateginiai sprendimai dėl energetinės nepriklausomybės bei kitų svarbių sričių būtų priimti laiku.

  Frakcijos seniūnas                                                                                                         Jurgis Razma

 • ATGAL
  Premjeras: FNTT vadovų atleidimo klaida pažeidė visuomenės teisingumo jausmą, ministras turi dar kartą pagalvoti
  PIRMYN
  TS-LKD sieks išlaikyti koaliciją, bet FNTT istorijoje išlieka principingi
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.