Valstybės naujienos

 • Tikėtina, kad mėnesinė infliacija sudarys 0,5 procento

 • Institucijos: Statistika
  Data: 2011-04-18

  Statistikos departamentas prognozuoja, kad 2011 m. balandžio mėn., palyginti su 2011 m. kovo mėn., pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija gali sudaryti 0,5 procento (žr. 1 pav.).

  Metinė infliacija balandžio mėn., tikėtina, gali siekti 3,8, o vidutinė metinė – 2,4 procento. Kovo mėnesį užfiksuota metinė infliacija buvo 3,7, o vidutinė metinė – 2,1 procento.

  Tikėtina, kad didžiausią įtaką balandžio mėn. infliacijai turės kylančios maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų prekių kainos. Daugelio metų patirtis rodo, kad infliaciją balandžio mėnesį taip pat gali didinti kovo–balandžio mėnesiais pristatomų naujų pavasario drabužių ir avalynės kolekcijų kainos. Kitų prekių ir paslaugų grupių kainos, tikėtina, reikšmingai nekis ir turės nedaug įtakos SVKI dinamikai.

  Balandžio mėnesio infliacija nepakeis SVKI tendencijos (žr. 2 pav.). Labiausiai auga maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, transporto, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro kainos. Prognozuojama, kad nuo 2010 metų sausio mėnesio mažėjusios ryšių ir būsto apstatymo, namų ūkio įrangos ir kasdienės namų priežiūros prekių ir paslaugų kainos išliks stabilios ir nebekris. Kitų prekių ir paslaugų grupių kainų pokyčiai buvo ne tokie ryškūs.

  Statistikos departamento informacija

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: padėkime mūsų vaikams suprasti, kad Lietuva – tai ne sausų citatų rinkinys, o gyvenimas čia ir dabar
  PIRMYN
  Savanorystė ugdo ir stiprina pilietinę visuomenę
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.