Valstybės naujienos

 • Tradiciškai rengiama talka Vilniaus pilių teritorijai tvarkyti

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-14

  Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija balandžio 15 ir 16 d. kviečia į rezervato tvarkymo talką, skirtą Kultūros dienai bei Tarptautinei paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dienai paminėti.
  Balandžio 15-oji Lietuvoje nuo 2007 m. minima kaip atmintina Kultūros diena. Ja siekiama paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Balandžio 18-oji – Tarptautinė paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena, kurią 1983 m. paskelbė Jungtinių tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Šią dieną visame pasaulyje stengiamasi atkreipti dėmesį į kultūrai reikšmingą paveldo vietovių būklę, skatinama aplankyti reikšmingus kultūrinius paminklus, išsaugoti jų autentiškumą bei pritaikyti visuomenės reikmėms.

  Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorija – istorinė ir kultūrinė vertybė, išskirtinė vietovė, su kuria daugelis sieja savo kartos istorijos bei kultūros puoselėjimo tradicijas. Tai labiausiai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Vilniaus senamiesčio dalis, garsinusi mūsų valstybę praeityje, o šiandien gausiausiai lankoma turistų.

  Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija nuo 2005 metų kasmet balandžio mėnesį organizuoja Vilniaus pilių teritorijos tvarkymo talką, siekdama paskatinti visuomenės ir atsakingų institucijų bendradarbiavimą bei atgaivinti senąsias ir kurti naujas kultūros paveldo puoselėjimo tradicijas. Trečius metus ši talka įsilieja į švarinimosi akciją „Darom“. Tad ir šiais metais Direkcija maloniai kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius, visuomenines organizacijas, moksleivius bei studentus, valstybinių ir privačių institucijų darbuotojus drauge tvarkyti Gedimino kalno papėdę, Vilnios pakrantes, Kalnų parką.

  Dvi dienas vyksiančioje talkoje dalyvaus savanoriai iš Vengrijos bei Nyderlandų Karalystės ambasadų, Kultūros ministerijos, LR Seimo, Karo akademijos, Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“, Skautų tunto „Valdovų rūmai“, UAB „Vilniaus vandenys“, Radisson Blu Hotel Lietuva, Vilniaus Užupio gimnazijos, “Vaivorykštės tako” pagrindinės mokyklos, vaikų globos namų “Gilė” ir Vilniaus 2-ųjų globos namų, “International Americal school”, Vilniaus dailės akademijos ir kt. Aplinkos ministerija balandžio 16 d. „Darom“ talkininkus vaišins kareiviška koše.

  Talkininkai laukiami 2011 m. balandžio 15 ir 16 d. (penktadienį ir šeštadienį), 10 val. prie „Rotondos“, Barboros Radvilaitės g. 6A, Vilniuje.

  Nebūkime abejingi, dalyvaukime ir sutvarkykime istorinę vietovę, menančią mūsų valstybės kūrimosi pradžią, kurioje būtų malonu pasivaikščioti bei grožėtis unikaliu kraštovaizdžiu, esančiu pačiame miesto centre.

  Kultūros ministerijos informacija

 • ATGAL
  Nuo liepos 1 d. socialiniais darbuotojais galės dirbti tik turintys profesinį išsilavinimą
  PIRMYN
  Krašto apsaugos ministrė Ukrainoje pasirašė sutartis dėl karinio bendradarbiavimo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.