Valstybės naujienos

 • Ūkio ministras ragina viešbučius išlaikyti aukštą standartų kartelę

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-29

  Ūkio ministras Rimantas Žylius paragino Lietuvos viešbučių ir restoranų asociaciją išlaikyti aukštą standartų kartelę ir pasitempti tose srityse, kurios buvo apleistos.

  Praėję metai buvo labai sėkmingi Lietuvos turizmo verslui: 2010 m. šalies pajamos iš atvykstamojo turizmo išaugo 8 proc. Lietuvos kelionių balansas vėl tapo teigiamas, o Lietuvos turizmo sektoriaus indėlis į šalies BVP 2010 m. sudarė 4,4 proc. Paslaugų eksporte 2010 m. turizmas sudarė 25 proc.

  Pastaraisiais metais Vyriausybė itin rėmė turizmo sektorių. 2011 m. apgyvendinimo paslaugoms sumažintas pridėtinės vertės mokestis (PVM) nuo 21 proc. iki 9 proc., atstatyti lėktuvų skrydžiai, į viešbučių infrastruktūros gerinimą 2009 – 2010 m. investuoti beveik 84 milijonai litų Europos Sąjungos paramos.

  Pasak ūkio ministro, PVM viešbučiams sumažintas tik iki šių metų pabaigos, todėl labai svarbu išanalizuoti ir aiškiai pagrįsti, kokios naudos turėjo sektorius per lengvatinio PVM metus. Jo teigimu jau šiandien reikia pradėti diskutuoti apie ateities prognozes, kad būtų galima laiku priimti sprendimą dėl sumažinto PVM galiojimo, o verslas, savo ruožtu, galėtų planuoti veiklą.

  2011-uosius paskelbusi Sveikatos turizmo metais Ūkio ministerija tikisi ir privataus verslo iniciatyvos šioje srityje, naujų produktų ar infrastruktūros šiai turizmo šakai sukūrimo. Sveikatingumo paslaugos, kurias teikia dauguma aukštos klasės apgyvendinimo įmonių, padeda mažinti turizmo sezoniškumą, plėsti paslaugų įvairovę ir sukurti naujų darbo vietų. Sezoniškumui mažinti siekiama skatinti ir konferencinį turizmą.

  „Norime sukurti tokį investicinį klimatą ir tokią verslo aplinką, kad turizmo verslas pats rodytų iniciatyvą, o valstybė galėtų prisidėti prie jų idėjų įgyvendinimo“, – sakė R. Žylius.

  Ūkio ministerijos informacija

 • ATGAL
  Daugiau kaip 14 tūkst. berželių – užrašui „Žalgiris 600“
  PIRMYN
  Alternatyvios bausmės sumažintų kalinių skaičių
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.