Valstybės naujienos

 • Uždrausta realizuoti nesaugius kinietiškus saldainius

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Sauga
  Data: 2011-04-01

  Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai uždraudė į Lietuvą importuoti daugiau kaip 5,7 t saldainių „Cool candy with tattoo“ iš Kinijos.

  Importuoti saldainius uždrausta po to, kai ištyrus jų mėginius Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Cheminių tyrimų laboratorijoje, saldainių sudėtyje nustatyti maisto priedai: E 950 Acesulfamas, E 951 Aspartamas ir E 952 Ciklamo rūgštis.

  Pažymėtina, kad šie maisto priedai draudžiami naudoti saldumynų gamyboje. Šiuo metu visa siunta (5736,528 kg) sulaikyta ir saugoma saldainius iš Kinijos importavusios įmonės UAB „Saldainis“ (Savanorių pr. 197 A, Vilnius) sandėliuose. Įmonei uždrausta saldainius tiekti į rinką ir nurodyta siuntą sunaikinti arba saugiai išvežti iš ES teritorijos.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugaus saldainių importą į Lietuvą ir tuo pačiu į ES rinką Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informavo Europos Komisiją.

  „Tai ne pirmas atvejis šiais metais, kai UAB „Saldainis“ importuoja kinietiškus, saugos ir kokybės reikalavimų neatitinkančius saldainius. Todėl šios įmonės veikla bus kontroliuojama dar griežčiau ir iš kiekvienos šios įmonės importuojamos siuntos bus atrenkami mėginiai laboratoriniams tyrimams. Nustačius dar bent vieną pažeidimą, šiai įmonei gali būti uždrausta verstis maisto tvarkymo veikla“ – informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę, 2011 metais jau minėtai įmonei UAB „Saldainis“ neleido importuoti 4102,5 kg skystų saldainių „Spray Candy“ iš Kinijos, kuriuose nustatytas per didelis maisto priedo – saldiklio sacharino kiekis.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, vieni iš dažniausiai pasitaikančių pažeidimų, nustatomų tikrinant importuojamus ir rinkoje parduodamus saldumynus – tai  klaidinanti ar nepilna informacija vartotojams ženklinimo etiketėse. Pavyzdžiui, nenurodomas įspėjimas, kad saldumynų sudėtyje esantis dažiklis E-129 gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį, nedeklaruojama, kad saldumynų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų ir kt.

  Per 2010 metus ir šiais metais Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra gavusi iš viso 22 vartotojų nusiskundimus dėl Lietuvos rinkoje parduodamų saldainių kokybės, ženklinimo pažeidimų, iš jų buvo pagrįstais pripažinti 6 skundai. Vartotojai kreipėsi dėl to, kad saldainiai buvo nepaženklinti lietuvių kalba, dėl pasibaigusio tinkamumo vartoti termino, dėl saldainiuose aptiktų kirminų.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

 • ATGAL
  Iš politinės arenos brauks mirusias partijas
  PIRMYN
  Tiesioginės užsienio investicijos 2010 m. ketvirtąjį ketvirtį ir 2010 metais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.