Valstybės naujienos

 • Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Kinijoje aptarė dvišalių santykių, Europos ir Azijos regionų aktualijas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-19

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas balandžio 18-19 dienomis Pekine vykusiose Lietuvos ir Kinijos konsultacijose aptarė svarbiausius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, Europos Sąjungos ir Kinijos santykius, įvykius Eurazijos regione.

  E.Bajarūnas susitiko su Kinijos užsienio reikalų viceministre Fu Ing (Fu Ying), Kinijos užsienio reikalų ministerijos Europos departamento direktoriumi Li Žuiju (Li Ruiyu), Azijos departamento direktoriumi Luo Džaohui (Luo Zhaohui), Tarptautinių organizacijų ir konferencijų departamento direktoriaus pavaduotoju Pangu Senu ir Politikos planavimo departamento direktoriaus pavaduotoju Cai Žunu (Cai Run).

  Lietuvos ir Kinijos diplomatai aptarė įvykius Šiaurės Afrikoje, Afganistane, situaciją Vidurinėje Azijoje ir Korėjos pusiasalyje, Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų aktualijas.

  Daug dėmesio skirta dvišaliam Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimui, ypač ekonominių ryšių plėtrai, tartasi dėl bendrų tolesnių žingsnių siekiant subalansuoti prekybos su Kinija srautus.

  E.Bajarūnas ir Fu Ying2010 metais Lietuvos ir Kinijos prekybos apyvarta buvo 1,58 mlrd. litų. Lietuvos prekybos balansas su Kinija buvo neigiamas ir sudarė 1,39 mlrd. litų.

  E.Bajarūnas supažindino Kinijos URM pareigūnus su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), kuriai 2011 metais pirmininkauja Lietuva, darbotvarke. Susitikimuose taip pat aptartas pasirengimas Kinijos kartu su Lietuva rengiamam antrajam Azijos ir Europos (ASEM) transporto ministrų susitikimui, spalio mėnesį vyksiančiam Kinijoje.

  Pirmasis ASEM transporto ministrų susitikimas Lietuvos iniciatyva surengtas 2009 metų spalio 19-20 dienomis Vilniuje. Jame dalyvavo 35 ASEM grupei priklausančios valstybės. ASEM – tai šalių dialogo procesas, vienijantis visas ES ir 20 Azijos ir Okeanijos valstybių. Procese dalyvaujančių valstybių iniciatyva vykdomi konkretūs Europos ir Azijos bendradarbiavimo projektai politikos, ekonomikos ir sociokultūrinėje srityse.

  ES ir Kinijos santykius E.Bajarūnas aptarė su Pekine reziduojančiais ES valstybių ambasadoriais.

  Susitikime su Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos generaliniu sekretoriumi Muratbeku Imanalijevu buvo aptartos ESBO ir Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos bendrų projektų galimybės.

  URM politikos direktoriaus konsultacijos Pekine vyko rengiantis Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio vizitui į Kiniją gegužės mėnesio pabaigoje.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Priimtas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas
  PIRMYN
  Lietuva ieškos investuotojo naujo giliavandenio uosto statybai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.