Valstybės naujienos

 • Užsienio reikalų ministras Kaliningrado srities gubernatoriui pabrėžė Lietuvos susirūpinimą dėl srityje planuojamos AE saugos

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-28

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Vilniuje balandžio 28 dieną su Lietuvoje viešinčiu Rusijos Kaliningrado srities gubernatoriumi Nikolajumi Cukanovu aptarė aktualiausius dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo su šia geografiškai Lietuvai artimiausia Rusijos sritimi klausimus.

  Ministras atkreipė gubernatoriaus dėmesį į Lietuvai didelį susirūpinimą keliančią Kaliningrado srityje, pasienyje su Lietuva planuojamo įgyvendinti Baltijos atominės elektrinės projekto branduolinę saugą ir Lietuvos reikalavimą, kad šios elektrinės poveikio aplinkai vertinimas būtų atliekamas laikantis aukščiausių tarptautinių standartų ir įsipareigojimų.

  A.Ažubalis taip pat pabrėžė, kad Rusijos pasienyje su Lietuva jau kurį laiką vykdomi senos karinės amunicijos naikinimo darbai kenkia greta esančių Lietuvos ir Rusijos gyvenviečių žmonių sveikatai, neigiamai veikia jų gyvenimo kokybę ir gadina jų turtą. Ministras paprašė Kaliningrado srities gubernatoriaus imtis priemonių šiems sprogdinimams sustabdyti.

  Kaliningrado srities vadovybė tikisi, kad iki metų pabaigos bus pastatytas sprogmenų utilizavimo fabrikas, ir sprogdinimai liausis. Klausimas yra aktualus ne tik Lietuvos pasienio vietovėms, bet ir visai Kaliningrado sričiai.

  Susitikime aptartas lietuvių literatūros patriarcho Kristijono Donelaičio kūrybos paveldo ir muziejaus Tolminkiemyje (Čistyje Prudy) išsaugojimo klausimas. Kaliningrado srities gubernatorius užtikrino, kad muziejaus statusas ir savininkas neturėtų keistis. Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie šio muziejaus išlaikymo.

  Taip pat buvo kalbėta apie pasirengimą K.Donelaičio gimimo 300-ųjų metinių minėjimui 2014 metais.

  Lietuva kaip ir anksčiau nuosekliai pasisako už Kaliningrado srities gyventojų kelionių palengvinimą. Užsienio reikalų ministras susitikime pareiškė, kad Lietuva palaiko siūlymus keisti ES reglamentą dėl pasienio gyventojų supaprastintos kelionių per sieną tvarkos, jo galiojimą išplečiant visai Kaliningrado sričiai.

  Kol reglamentas bus keičiamas, Lietuva siektų su Rusija pasirašyti pagal šiuo metu galiojančias jo nuostatas suderintą susitarimą, nes jis jau dabar palengvintų pasienio gyventojų, gyvenančių 30-50 km nuo sienos, keliones.

  A.Ažubalis ir N.Cukanovas taip pat aptarė sienos infrastruktūros plėtros, pasienio postų pralaidumo didinimo, naujo tilto per Nemuną Panemunėje statybos ir kitus klausimus.

  Gubernatorius informavo, kad vasarą Rusija jau bus pasirengusi pasirašyti susitarimą dėl tilto per Nemuną statybos. Jis tikisi, kad tai pavyks padaryti liepos 14-15 d. Vilniuje vyksiančio Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos posėdžio metu.

  Kaliningrado srities gubernatorius Lietuvoje vieši balandžio 27-29 dienomis. Per vizitą jį taip pat priima Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ūkio ir vidaus reikalų ministrai, Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

  Balandžio 27 dieną atidarytos Kaliningrado srities dienos Lietuvoje, skirtos atviro kaimynų dialogo skatinimui ir nuosekliam šalių ekonominių, socialinių ir kultūrinių ryšių plėtojimui bei stiprinimui. Jų metu Vilniuje vyksta įvairūs verslo, kultūros, meno ir sporto renginiai.

  Balandžio 28 dieną Vilniuje viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre taip pat vyksta verslo forumas „Kaliningradas-Lietuva“, kuriame dalyvauja gubernatorių lydinti keliasdešimties šios Rusijos srities verslo atstovų delegacija, Vilniuje susitinkanti su Lietuvos pramonės ir verslo atstovais, aptarianti investicijų skatinimo ir verslo ryšių plėtros galimybes.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Baltijos šalių oro erdvėje patruliuos Prancūzijos naikintuvai
  PIRMYN
  Aplinkos ministras pasveikino atsakingai dirbančių įmonių vadovus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.