Valstybės naujienos

 • Užsienio reikalų ministras su JAV senatoriais tarėsi dėl transatlantinių santykių stiprinimo krypčių

 • Data: 2011-04-19

  Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikime su Lietuvoje viešinčių JAV senatorių delegacija balandžio 19 dieną Vilniuje aptarė esmines transatlantinių santykių stiprinimo kryptis, NATO aktualijas, radiacinei saugai regione kilusius iššūkius, santykius su Rusija, Baltarusija, Ukraina, Pietų Kaukazo ir Vidurinės Azijos šalimis.

  A.Ažubalis susitiko su senatoriais Johnu Kylu, Jeffu Sessionsu, Mike‘u Crapu ir Ronu Johnsonu.

  A.Ažubalis pažymėjo, kad JAV Kongreso atstovų vizitai Lietuvoje jau yra tapę reguliarūs. Jie svariai prisideda prie dvišalių santykių plėtojimo, rodo JAV skiriamą dėmesį Baltijos ir Vidurio Europos šalims. Ministras pabrėžė JAV dėmesio Europai svarbą.

  „Šiais metais minint Lietuvos ir JAV dvidešimties metų diplomatinių santykių atkūrimo sukaktį, norėčiau prisiminti JAV vykdytą plieninę Lietuvos aneksijos nepripažinimo politiką ir paramą išlaikant Lietuvos valstybingumo simbolį – diplomatinę atstovybę Vašingtone“, – sakė A.Ažubalis.

  Senatorius Johnas Kylas visos delegacijos vardu padėkojo Lietuvai už šalies indėlį į demokratinių procesų regione rėmimą bei prisidėjimą prie tarptautinio saugumo stiprinimo.

  Anot jo, JAV labai vertina svarbų Lietuvos indėlį į saugumo situacijos Afganistane stiprinimą.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  A.Kubilius: Branduolinės saugos standartai turi būti universalūs
  PIRMYN
  Susitiko Lietuvos ir Ukrainos premjerai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.