V.Bellmann: Vokietijos krikščionių demokratų sėkmės raktas – kryptinga politika ir kompetentinga bei patikima lyderė | Apžvalga

Įžvalgos

 • V.Bellmann: Vokietijos krikščionių demokratų sėkmės raktas - kryptinga politika ir kompetentinga bei patikima lyderė

 • Data: 2013-11-11
  Autorius: V.Bellmann

  Nuotrauka iš asmeninio B. Bellmann archyvo

  Viena įtakingiausių Saksonijos žemių (Vokietija) politikių Veronika Bellmann sutiko „Apžvalgai“ papasakoti apie neseniai Vokietijoje vykusius parlamento rinkimus. Ši politikė jau trečią kartą iš eilės yra renkama tiesioginiu būdu atstovauti šiai gilias istorines tradicijas turinčiai Vokietijos žemei. V. Bellmann pasidalijo su mumis savo įžvalgomis apie praėjusias rinkimų kovas ir įvardijo, dėl kokių priežasčių Krikščionių demokratų partijai (CDU) pavyko pasiekti tokių puikių rezultatų.

  Neseniai pasibaigę parlamento rinkimai Vokietijoje buvo ypatingi, nes viena politinė jėga sulaukė išskirtinio rinkėjų dėmesio. Vokiškoji Krikščionių demokratų partija (CDU) surinko net 41,5 proc. balsų ir neabejotinai formuos šalies politiką ateinantiems ketveriems metams. Tad kokia buvo toji pergalinga rinkimų kampanija? O gal vis dėlto toks geras rezultatas buvo pasiektas ne dėl viešųjų ryšių priemonių, o dėl to, kad partijos pozicija labiausiai atspindi Vokietijos piliečių lūkesčius?

  Noriu pasidžiaugti tokiu puikiu mūsų partijos rezultatu parlamento rinkimuose. Šis laimėjimas yra geriausias įrodymas, kad CDU partijos idėjos yra reikalingos ir vertinamos. Bet, mano giliu įsitikinimu, tokio rezultato nebūtų pavykę pasiekti, jei ne mūsų charizmatiška partijos vedlė Angela Merkel. Ji yra kompetentinga, inteligentiška ir patikima lyderė. Viešųjų ryšių specialistai vieningai sutinka, kad jos valdymo stilius yra užtikrintas, sukuriantis patikimumo ir stabilumo jausmą bei išryškinantis jos geriausias asmenines savybes. Be to, jos vidinis žavesys užgožia konkurentus, kurie automatiškai traukiasi į šešėlį. Kitas labai svarbus pergalės veiksnys buvo tai, kad CDU partija per pastaruosius kelerius metų vykdė kryptingą politiką, kuri buvo orientuota į rezultatus, o ne į procesą, kaip dažnai yra politikoje. Taigi A. Merkel ir jos komanda užsitarnavo tokio pasitikėjimo, kokio joks Vokietijos kancleris neturėjo nuo 1990 metų.

  Ką atneš šie rinkimai Vokietijai? Kaip keisis CDU partijos užimama pozicija – kokias gaires bus stengiamasi išlaikyti, o kas bus keičiama, palyginti su praėjusia kadencija?

  Kaip žinoma, CDU partija surinko 41,5 proc. rinkėjų balsų, o tai be abejo yra fantastiškas rezultatas. Tiesa, norint valdyti šalį mums reikia į koaliciją įtraukti papildomą ar papildomus partnerius. Jau dabar yra aišku, kad su senaisiais koalicijos partneriais liberalais mums neteks dirbti naujoje koalicijoje, nes jie į parlamentą nepateko. Taigi būsimieji darbai tiesiogiai priklausys nuo naujojo koalicijos partnerio. Šiuo metu vyksta vadinamos parengiamosios derybos, per kurias bandome išgryninti bendrus tikslus, kokie galėtų būti svarbiausi darbai, kokie laukia iššūkiai ir t.t. Taip pat yra labai svarbu per šias derybas iš anksto išsigryninti problemines temas, kurias iš esmės išspręsti bus labai sunku, o gal net ir neįmanoma. Tik nubrėžus bendras veiklos gaires galima imtis koalicijos formavimo detalių. Viena yra aišku, kad, jeigu partija nuspręstų į koalicijos partnerius pasikviesti socialdemokratus (SPD), prieš tai partijos viduje turėtų būti atliekamas mini referendumas. Bet kokiu atveju vyriausybės formavimas susideda iš daugybės nežinomųjų. Šiuo metu nei vienas potencialus koalicijos partneris, kurį CDU yra įsivardinusi, negali konkrečiai pasakyti, kokie projektai bus įgyvendinami be korekcijų, o kokiems prireiks nemažai kompromisų. Galima konstatuoti faktą, kad tikrai ne visi mūsų pažadai bus įgyvendinami šimtu procentų, nes tam mums trūksta absoliučios daugumos, t.y. papildomų penkių mandatų.

  Kaip vertinate asmeninius politinius rezultatus? Ar esate patenkinta rinkėjų palaikymu?

  Savo rinkimų apygardoje surinkau net 51,9 proc. rinkėjų balsų. Toks rezultatas mane maloniai nustebino, nes į parlamentą patekau tiesioginiu būdu. Prieš rinkimus apie tai nedrįsau net pasvajoti. Visgi toks didžiulis rinkėjų palaikymas man yra geriausias indikatorius, kad mano darbas, pastangos ir veikla yra reikalingi bei vertinami. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad savoje Mittelsachseno rinkimų apygardoje už krikščionis demokratus balsavo 45,3 proc. rinkėjų. Šis rezultatas viršija partijos bendrus laimėjimus šalyje ir yra ženklas, kad tiek aš, tiek ir mano partiečiai iš savivaldos lygmens einame teisingu keliu ir vykdome politiką, kurios reikia Vokietijos piliečiams ir kuri yra vertinama.

  Kokiuose komitetuose dirbsite ateinančią kadenciją? Kokie pagrindiniai darbai laukia per ateinančius 4 metus? Kokius tikslaus sau keliate?

  Kaip Mittelsachseno apygardos atstovė Vokietijos parlamente sieksiu, kad šalis ir toliau išliktų su stabilia bei stipria Europos Sąjungos valiuta. Man yra svarbu, kad valstybė garantuotų aukštos kokybės aukštąjį mokslą ir užtikrintų gerai mokamas darbo vietas. Vienas iš pagrindiniu tikslų yra sudaryti tokias sąlygas, kad kiekvienas turėtų galimybės siekti to, ko nori, ir tapti tuo, ko siekia.  Socialinė ekonomika man reiškia, jog reikia siekti, kad atlyginimai visuose sektoriuose būtų atitinkamo dydžio, nes tik darbo našumą atspindintys atlyginimai sukuria šalyje gerovę ir stabilumą. Verslo skatinimą aš suprantu per mokesčių naštos mažinimą, mažo ir vidutinio verslo skatinimą ir naujų darbo vietų kūrimą. Kitas svarbus aspektas yra efektyvus ir švarus energijos aprūpinimas šalyje. Ekonomikos augimas yra užtikrinamas per investicijas į švietimą. Investavimas į darbuotojų tolesnius mokymus, tarptautinę partnerystę, mokslinę plėtrą duoda didžiausius rezultatus. Savo parlamentinę veiklą nukreipsiu į šeimos politiką – sieksiu įvesti didesnes motinystės išmokas, kad kuo daugiau laiko būtų praleidžiama šeimose, auklėjant vaikus. Šiam tikslui įgyvendinti yra būtina pagerinti praktiškai kiekvieną darbo ir privataus gyvenimo suderinimo fazę.

  Taip pat stengsiuosi pasiekti, kad bendruomenės visoje Saksonijoje būtų dar labiau vertinamos ir puoselėjamos. Tam būtina gerinti jų infrastruktūrą ir finansavimą. Todėl sieksiu, kad šiai federacinei žemei Vokietijoje būtų tinkamai atstovaujama Berlyne.

 • ATGAL
  A.Merkel triumfas: ar kas nors keisis?
  PIRMYN
  Sveikatos apsauga Lietuvoje. Ko galime išmokti iš Vokietijos?
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.