V. Griškevičienė: esame kūrybiškai neramūs | Apžvalga

Regionai

 • V. Griškevičienė: esame kūrybiškai neramūs

 • Temos: Įvykiai
  Regionai: Vakarų
  Data: 2011-05-30
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  V. Griškevičienė (Martynos Žilionytės nuotr.)

  Kalbamės su Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma GRIŠKEVIČIENE.

   Kuo ypatingas Šilutės kraštas? Kokią įtaką šiandieniniam kultūriniam Šilutės gyvenimui daro Mažosios Lietuvos palikimas?

  Aš visada kartoju, kad šitas kraštas ypatingas vandeniu, juk ten kur vanduo – visada judesys, energija, emocija. Ir žmonės čia tokie –  kuriantys, neramūs, ambicingi, darantys gerus, Šilutės kraštą  garsinančius darbus.

  Mes išsikėlėme labai ambicingą šūkį ir visur stengiamės jį dar kartą priminti: Lietuvoje yra ne keturi, o penki etnografiniai regionai, penktasis – Mažosios Lietuvos regionas, kuriuo mes ypač didžiuojamės. Krašto savitumą išryškina suformuotas gyvenimo būdas prie vandens, juk ir gražuolės vėtrungės gimė čia, šioje Kuršių marių pusėje, o ir žmonės čia suvažiavę gyventi iš visos Lietuvos regionų, taip lėmė istorija… Šilutės krašto, kaip ir etnografinio Mažosios Lietuvos regiono, išskirtinė istorija, čia kitokia architektūra, lietuvininkų tarmė, tradicijos, netgi gamta. Tai turėtų pažinti ir pripažinti kiekvienas gyvenantis Lietuvoje. Paprastai kiekvienas čia pabuvojęs, būtinai sugrįžta vėl.

  Kaip Šilutė nukonkuravo kitus miestus ir tapo Lietuvos kultūros sostine 2011?

  Šis klausimas turėtų būti adresuotas ne man, o garbiai komisijai, kuri vertino paraiškas.

  Manau, kad kiekvienas, kas teikia paraišką, įdeda labai daug širdies, turi daug kuriančių, talentingų žmonių, kuriais didžiuojasi, mato labai daug išskirtinių akcentų, kuriais norima sudominti, pritraukti į savo miestą, savo kraštą svečius iš Lietuvos ir pasaulio. Kita vertus, manau, kad pati idėja ir galimybė – tapti Lietuvos kultūros sostine – yra šauni. Esu įsitikinusi, kad visos Lietuvos savivaldybės didžiuosis šiuo titulu, o gražioji mūsų Šilutė jau yra viena iš jų. Lietuvos kultūros sostinės vardo siekti padėjo ir Šilutės 500 metų jubiliejus, kada Šilutės krašto bendruomenė susitelkė, iškristalizavo idėjas, sumanymus ir juos ambicingai įgyvendino. Šiandien kiekvienas būdamas čia, gegužės 28 dieną Šilutėje, turi pripažinti, kad kūrybiniai užmojai patenkinti, jausmai puikūs, susitelkimas – didžiulis!

  Tai koks tas kultūrinis gyvenimas Šilutėje? Ar čia yra šilutiškiams kuo pasidžiaugti, ką pamatyti, ko pasiklausyti?

  Pirmiausiai kuo noriu pasidžiaugti – tai puikia kultūros žmonių komanda, kurių idėjos, kūryba garsina etnografinį Mažosios Lietuvos regioną, džiugina mus pačius ir atvykusius svečius, šaunūs kolektyvai tarsi Ventės rago paukščiai išneša gerą žinią į Lietuvą, į pasaulį: mes gyvename pačiame egzotiškiausiame Lietuvos krašte. Atvykit, pajuskit, sugrįžkit!

  Šilutės krašto žmonės iniciatyvūs, imlūs, veikia daug puikių kolektyvų, nuolat stebina ir menininkai, architektai, dizaineriai. Idėjas palaiko verslininkai, politikai. Šilutiškiai turi profesionalų kamerinį dramos teatrą, plačiai savo veikla žinomą Šilutės Fridricho Bajoraičio viešąją biblioteka, įdomiai dirbantį Šilutės muziejų, visus traukia Kintų Vydūno kultūros centras, lankytojų ir idėjų nestokoja Salos etnokultūros ir informacijos centras Rusnėje, išskirtinumą akcentuoja Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras, Žemaičių krašto kultūros centras, yra Šilutės kultūros ir pramogų centras. Šilutėje veikia puiki rajono vaikų meno mokykla, išskirtinis savo veikla šios mokyklos Dailės skyrius, rajono ugdymo įstaigose dirba profesionalūs pedagogai, auginantys mums kūrybingą jaunąją kartą, nes kuriančių, talentingų vaikų tikrai daug. Šiandien, jeigu vaikštinėjate mūsų mieste, matote, kokių yra darbų, kokių skulptūrų, parodų, kokių iniciatyvų, koncertų, edukacinių pamokų sugalvojo jauni žmonės.

  O kur dar gausus, savitas, paslaptingas kultūrinis paveldas. Klysta tas, kas mano, kad mes esame ramūs (šypsosi), mes iš tikrųjų esame neramūs kūrybine prasme!

  Tai ar sunku išjudinti miesto gyventojus kultūriniam veiksmui?

  Nesunku ir jūs patys šiandien tai matote. Žmonės čia yra labai emocingi, ypač mylintys ir besididžiuojantys savo miestu, savo kraštu. Kiekvienas šilutiškis švelniai, išdidžiai, pagarbiai taria: „Esu laimingas, galėdamas būti Šilutės dalimi.“

  Kviečiame visus ir kiekvieną rasti laiko ir atvykti, išgyventi atradimo ar prisiminimo jausmą čia, Šilutės krašte, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą.

  Šilutės – Lietuvos kultūros sostinės 2011 – programa tęsiasi visus metus, tereikia tik pasidomėti ja ir duoti sau pažadą, kaip mūsų poeto Marijaus Budraičio eilės: „Plukdo vėjas mariose laivus, / Mano  kelias veda  į Šilutę…“

  Nuoširdžiai laukiame.

 • ATGAL
  Š. Laužikas: Šilutė yra labai dinamiška
  PIRMYN
  J. Gurevičiūtė: skatinsime jaunimo veiklą per bendruomenes
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.