V. Satkevičius: Panevėžys – kultūringas, draugiškas ir atviras miestas | Apžvalga

Regionai

 • V. Satkevičius: Panevėžys – kultūringas, draugiškas ir atviras miestas

 • Regionai: Vidurio
  Data: 2011-04-01
  Autorius: Kalbino Kęstutis D. RIMKEVIČIUS

  Vitalijus Satkevičius. (M. Žilionytės nuotr.)

  Šįmet į mūsų regionus kryps daugelio akys – ir ne tik todėl, kad daug kas turi sodybas kaime ar tėviškes, į kurias vis rūpi nuvažiuoti, ar giminių, kurias džiugu aplankyti viename ar kitame Lietuvos mieste. Netgi tie, kuriems vienintelė vieta, kurioje galima gyventi, yra sostinė, šįmet bus priversti bent jau sužinoti, kas dedasi už Vilniaus ribos. Viso šio šurmulio ir informacijos srautų pliūpsnio kaltininkas – 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatas, atkeliausiantis ne tik į Lietuvos sostinę, bet ir į regionus.

  Kaip Lietuvos miestai rengiasi krepšinio čempionatui, kartą jau esame rašę, bet nenorime praleisti progos labiau pasigilinti į mūsų regionų, jų centrų kasdienybę ir šventes. Taigi, su kokiomis nuotaikomis būsimos krepšinio fiestos laukia Panevėžys? Kokį jį pamatys Europa ir visas pasaulis? Galiausiai kokius Panevėžio visuomeninio gyvenimo akcentus įvardytų miesto galva? Apie visa tai kalbamės su Panevėžio miesto meru Vitalijumi SATKEVIČIUMI.


  Panevėžiui pasisekė – miestas turi puikią areną, kurioje drąsiai galės priimti didžiojo Europos krepšinio komandas. Ar tai bus vienintelis Panevėžio privalumas pasitinkant čempionato svečius, o gal nusimato kokių nors siurprizų? Galiausiai ko patys tikitės iš šio renginio.

  Europos vyrų krepšinio čempionato varžybos sutaps su Panevėžio miesto dienomis – 508-uoju gimtadieniu. Panevėžiečiai ir miesto svečiai galės mėgautis iš karto dviem šventėmis. Planuojama didelė kultūrinė programa. Kalbamės su verslininkais, kaip geriau viską organizuoti, kad krepšinis duotų kuo daugiau gerų emocijų, drauge – ir naudos verslui. Manau, sportas ir kultūra galėtų turėti daugiau sąsajų. Neveltui nusprendėme, kad savaitę truksiančius renginius pirmą kartą kuruos Kūno kultūros ir sporto centras, jis bendradarbiaus su kultūros skyriumi, įvairiomis įstaigomis,

  Per čempionatą į Panevėžį atvažiuos daug užsieniečių, daugybė televizijų rodys mūsų miestą. Tikimės, kad ta reklama pasitarnaus teik krepšinio, tiek turizmo populiarinimui, miesto geram įvaizdžiui. Galbūt atvažiavusieji per čempionatą, po kažkiek laiko norės vėl čia sugrįžti.

  Su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pasiekėme sutarimą, kad pasaulio čempionato prizininkė Lietuvos rinktinė žaistų Panevėžyje.


  Vis dėlto krepšinio čempionatas – vienkartinė akcija. Kokie tolimesni sporto plėtojimo planai? Paprastai Panevėžys tituluojamas dviračių sostine. Ar ši sporto šaka nebus užmiršta?

  Statydami areną mąstėme, kad ji būtų naudinga ne tik krepšinio čempionatui. Todėl buvo suprojektuotas ir pastatytas Baltijos šalyse analogų neturintis trekas. Panevėžyje lankėsi Europos dviračių sporto sąjungos prezidentas Wojciechas Walkiewiczius. Pamatęs treką, jis nuoširdžiai nustebo. Anot jo, Panevėžio trekas tinkamas Europos, pasaulio ir net olimpinėms varžyboms rengti ir įeina į pasaulio geriausių trekų penketuką. Po pokalbių, pozicijų derinimo, Tarptautinė dviračių sporto sąjungą suteikė Panevėžiui garbingą ir nemažiau atsakingą teisę – surengti 2012 m. Europos dviračių treko elito pirmenybes. Žinoma, tokiam sprendimui didelę įtaką turėjo ir viena iš geriausių pasaulyje Panevėžio dviračių sporto mokykla – juk čia užauginamos pasaulio, Europos čempionės, čia treniruojasi ir geriausia praėjusių metų Lietuvos sportininkė Simona Krupeckaitė. Taigi Lietuvos dviračių sostinės vardą patvirtinsime.

   


  Minėjote, kad šalia sporto svarbi ir kultūra. Kaip sekasi Panevėžy rengti kultūrines akcijas? Pernai „Apžvalgai“ pasakojote apie renginių ciklo „Susitikime penktadienį“ idėją. Ar pavyko ją įgyvendinti?

  Visą vasarą, iki pat miesto gimtadienio rugsėjį, kiekvieną penktadienį šurmuliuodavo Laisvės aikštė. Beveik visuose renginiuose lankiausi pats. Skrybėlių paroda – viename aikštės kampe, kitame – šuniukų paroda, dar kitame – bardai gitaromis groja, po atviru dangumi rodomas nekomercinis filmas. Visus penktadienius puikus oras pasitaikė – išskyrus gal tą vienintelį, kai Kaune ir Dzūkijoje škvalas medžius vartė. Šią vasarą, manau, projektas bus tęsiamas, ir vėl susitiksime penktadieniais Panevėžio centre.

   


  Kaip Jums pavyksta išjudinti miesto bendruomenę, burti verslininkus, kultūros žmones?

  Kai buvau išrinktas meru, tikriausiai pirmas iš Panevėžio vadovų įsteigiau visuomeninio mero patarėjo pareigybę. Patarėjų turiu penkis, gaunu iš jų nemažai gerų pasiūlymų, pagalbos. Mano visuomeniniu patarėju sutiko būti ir Pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, taip pat Panevėžio vyskupijos jaunimo centro direktorė Roberta Daubaraitė. Norėčiau paminėti, kad praėjusią vasarą Lietuvos tikintis jaunimas susirinko Panevėžyje – į jaunimo dienas „Kelkis ir eik!“. Dalyvavo per 7000 jaunų žmonių. R. Daubaraitė tada ne tik buvo viena iš pagrindinių organizatorių, bet ir koordinavo ryšius su savivaldybe. Džiaugiuos šiuo puikiu bendradarbiavimu ir ypač džiugu, kad toks didžiulis renginys vyko labai sklandžiai. Apskritai Lietuvos jaunimo dienas lydėjo puiki nuotaika ir susiklausymas. Mano visuomeninė patarėja studijoms ir ryšiams su mokslo žmonėmis – Panevėžio kolegijos prodekanė Antanina Valickienė. Esu Kauno technologijos universiteto Panevėžio instituto tarybos narys. Kaip meras susitinku su profsąjungomis, pensininkais, neįgaliaisiais. Taip ir buriame miesto bendruomenę.


  Koksai šiandien yra Panevėžys? Ar drąsiai pakviestumėte „Apžvalgos“ skaitytojus atvažiuoti į Jūsų miestą – ne tik per krepšinio čempionatą?

  Panevėžio universali sporto arena iš paukščio skrydžio. (Nuotrauka iš Panevėžio vyskupijos jaunimo centro archyvo)

  Žinoma, kviečiu atvažiuoti. Gaila, kad prieš dešimtmetį buvo suformuotas prastas Panevėžio įvaizdis, kurio atsikratyti buvo labai sunku. Tačiau galiu patikinti: Panevėžys – kultūringas, draugiškas ir atviras miestas. Tai patvirtina ir statistika: turime daugiausia teatrų (pagal gyventojų skaičių), kultūros įstaigų, statistiškai esame vienas iš saugiausių Lietuvos miestų. Turime Pramonės parką, kuris jau laukia investuotojų. Svarstoma galimybė čia įkurti laisvąją ekonominę zoną.

 • ATGAL
  D. Preibys: Jeigu laimi sportininkas – laimi Lietuva
  PIRMYN
  Šakiai kelia Europos bures
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.