Valstybės naujienos

 • Vadovų kaita išjudins sveikatos sistemos sąstingį

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-04-15

  Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos, kuriomis siūloma įvesti penkerių metų kadencijas visų asmens sveikatos priežiūros viešųjų įstaigų vadovams ir nustatyti, kad vadovauti įstaigai jie gali ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Be to, siūloma iki 65-erių metų apriboti visų sveikatos įstaigų vadovų amžių.

  Prezidentės teigimu, dėl ydingos vadovų skyrimo tvarkos sveikatos priežiūros sistemą apėmė sąstingis, tai tapo ir didžiausiu sveikatos reformos stabdžiu.

  „Dešimtmečiais to paties žmogaus valdomos ligoninės ir poliklinikos tapo savotiškomis karalijomis, kuriose viską lemia asmeniniai interesai ir pažintys. Tokios gydymo įstaigos nesuinteresuotos nei pokyčiais, nei darbuotojų ar pacientų gerove. Nuosekli vadovų kaita užtikrins efektyvesnį ir skaidresnį gydymo įstaigų valdymą ir kokybiškesnes sveikatos paslaugas žmonėms”, – pabrėžia Prezidentė.
  Prezidentės teigimu, pakeitus ydingą sveikatos priežiūros įstaigų vadovų skyrimo tvarką, taip pat atsivers karjeros galimybės visiems kvalifikuotiems ir kompetentingiems specialistams.
  Prezidentės iniciatyva jau pateiktos ir STT, Prokuratūros bei VSD vadovų kadencijas ir rotaciją įtvirtinančios įstatymų pataisos.

  Prezidentės spaudos tarnyba
 • ATGAL
  Iš didžiausių Baltijos jūros teršėjų sąrašo siūloma išbraukti dar penkis Lietuvos objektus
  PIRMYN
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Lietuvos valstybė skolinga kūrėjams, tačiau bendromis jėgomis tokią padėtį galime keisti
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.