Valstybės naujienos

 • Valstybės įstaigoms ir institucijoms pristatyta administracinės naštos gyventojams įvertinimo metodika

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-21

  Vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas šiandien dalyvavo seminare, skirtame pristatyti Vidaus reikalų ministerijos parengtą Administracinės naštos piliečiams ir kitiems asmenims nustatymo ir įvertinimo metodika, jos taikymo ypatumus bei apžvelgti administracinės naštos piliečiams mažinimo iniciatyvas Lietuvoje ir užsienio šalyse.

  Pasak viceministro, Lietuvos Vyriausybė, kaip ir dauguma Europos Sąjungos valstybių, administracinės naštos mažinimo temai skiria išskirtinį dėmesį. Tai yra iššūkis ir valstybės, ir savivaldybių institucijoms. Siekiant palengvinti piliečiui tenkančią administracinę naštą, būtina supaprastinti sprendimų priėmimo procedūras, sudaryti sąlygas jiems greičiau ir paprasčiau gauti norimas paslaugas.

  Vidaus reikalų ministerija, siekdama paskatinti valstybės ir savivaldybių institucijas bei įstaigas įvertinti gyventojams tenkančią administracinę naštą, įgyvendino Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuotą projektą „Administracinės naštos piliečiams mažinimas“.

  Įgyvendinant šį projektą, 2010 m. buvo parengta ir Vyriausybės patvirtinta Administracinės naštos piliečiams ir kitiems asmenims nustatymo ir įvertinimo metodika. „Lietuvoje iki šiol nebuvo įrankio, kuriuo naudojantis būtų galima paskaičiuoti administracinės naštos piliečiams dydį. Pagal šią metodiką įvertinama, kiek savo laiko sugaišta pilietis ir kiek asmeninių išlaidų jis patiria vykdydamas teisės aktuose įtvirtintus įpareigojimus. Metodikos taikymas leidžia palyginti administracinės naštos piliečiams dydžio kitimą, išskirti tobulintinas sritis ir priimti optimalius sprendimus dėl jos mažinimo“, – teigia S. Šiupšinskas.

  Viceministras išreiškė viltį, kad administracinės naštos piliečiams nustatymas ir įvertinimas padės didinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklos efektyvumą, gerinti viešųjų ir administracinių paslaugų kokybę ir prisidės prie bendro Europos Sąjungos valstybių narių siekio mažinti administracinę naštą piliečiams.

  Vidaus reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Europos Sąjungos ir Persijos įlankos valstybių tarybos ministrų susitikime aptarti abiem regionams svarbūs klausimai
  PIRMYN
  Šeimynoms siekiama sudaryti geresnes sąlygas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.