Valstybės naujienos

 • Verslo atstovams – subsidijos moksliniams tyrimams

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-19

  Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pasirašė pirmąsias sutartis su 17 bendrovių dėl paramos inovaciniais čekiais skyrimo.

  Inovacinis čekis – tai nustatyto dydžio tikslinės paskirties mokėjimo dokumentas, nustatyta tvarka išduodamas įmonėms ir skirtas paslaugoms iš mokslo ir studijų institucijų įsigyti. Teikiami inovaciniai čekiai – dviejų rūšių: 10 tūkst. Lt ir 20 tūkst. Lt vertės.

  Pirmosios sutartys pasirašytos su bendrovėmis: „Altechna“, „Baltkiemis“, „Eura“, A. Pilibavičiaus personaline įmone, V. Lukšio įmone „Maišelis“, „Luido keramika“, „Ekokonsultacijos“, „Santaviltė“, „Juodeliai“, „Dvirida“, „Tobe GPS“, „Naujoji Ringuva“, „VP service“, „Atviras kodas verslui“, „Enso Ranga“, „Starna“, „HC Cosmos“.

  Minėtos 17 bendrovių dėl paslaugų suteikimo kreipėsi į Kauno technologijos universitetą, Fizinių ir technologijų mokslų centrą, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus universitetą, Šiaulių universitetą ir Lietuvos energetikos institutą. Pasirašius sutartis bendrovės kreipiasi į mokslo ir studijų instituciją, kad joms būtų suteiktos reikiamos paslaugos. Paslaugas galės teikti tik tos mokslo ir studijų institucijos, kurios dalyvauja inovacinių čekių schemos įgyvendinime ir buvo įtrauktos į ūkio ministro įsakymu patvirtintą galimų paslaugų, teikiamų už inovacinį čekį, teikėjų sąrašą. Paslaugos už inovacinį čekį turi būti suteiktos per 6 mėnesius nuo sutarties pasirašymo.

  MITA duomenimis, iš viso 85 įmonėms bus skirta parama pagal priemonę „Inovaciniai čekiai“. Iš 85 pareiškėjų 30 įmonių suteikta 20 000 Lt vertės inovacinių čekių, 55 įmonėms – 10 000 Lt vertės inovacinių čekių. Tarp inovacinius čekius gavusių pareiškėjų yra 42 labai mažos įmonės, 24 mažos įmonės ir 19 vidutinių įmonių. Inovacinius čekius gaus 32 įmonės iš Vilniaus ir 30 įmonių iš Kauno, taip pat po 4 įmones iš Panevėžio ir Šiaulių, 3 įmonės iš Marijampolės, po 2 įmones iš Klaipėdos, Kėdainių, Kaišiadorių. Po vieną inovacinį čekį gavo Didžiasalio, Visagino, Prienų, Kretingos, Alytaus ir Vilniaus rajono įmonės.

  Populiariausios paslaugos, kurias naudodamiesi inovaciniais čekiais verslininkai ketina užsakyti mokslo įstaigose, yra fizikiniai ir cheminiai tekstilės medžiagų bandymai, naujos pakuotės ir pakavimo medžiagų, veiklos procesų ir veiklos taisyklių modeliavimas, specifikavimo metodų ir jų taikymo informacinių sistemų projektuose tyrimai, sudėtingų oro teršalų susidarymo veiksnių įvairiuose gamybos procesuose, nustatymo metodikų ir mažinimo priemonių tyrimai ir plėtra, lazerinio ženklinimo (graviravimo) technologijų sukūrimas ir tyrimai bei vaisių ir daržovių perdirbimo procesų modeliavimas ir optimizavimas.

  Pagal įmonių pateiktas paraiškas tarp valstybinių mokslo tyrimų institutų ar universitetų, teiksiančių paslaugas už inovacinius čekius, lyderis Kauno technologijos universitetas. Taip pat minimi Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Fizinių ir technologinių mokslų centras, Lietuvos tekstilės institutas, Vilniaus universitetas, Šiaulių universitetas, Lietuvos energetikos institutas, Vilniaus dailės akademija, Inovacinės medicinos centras, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.

  Ūkio ministerija kovo 7 d. paskelbė kvietimą teikti paraiškas gauti paramą pagal inovacinius čekius. Šiais metais, kaip ir pernai, numatyta per inovacinius čekius įmonėms paskirstyti iki 1 mln. litų. Praėjusiais metais MITA sulaukė 114 paraiškų paramai pagal inovacinius čekius gauti, parama skirta 86 projektams.

  Ūkio ministerijos informacija

 • ATGAL
  Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą suvaržyti Seimo nario E. Lementausko laisvę
  PIRMYN
  Pamaininį darbą dirbantiems darbuotojams, auginantiems vaikus, sudarytos geresnės sąlygos pasinaudoti papildomomis lengvatomis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.