Valstybės naujienos

 • Viceministras A. Bitinas: „Sodra“ nevykdo jokių visuotinio tikrinimo akcijų vaiko tėvelių atžvilgiu

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-13

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) norėtų nuraminti motinystės ar motinystės (tėvystės) atostogų besiruošiančius tėvelius. Ankstesniais metais išryškėjusi neigiama tendencija tikrinti daugumą žmonių, prieš vaiko priežiūros atostogų pradžią gavusių didesnes algas nei anksčiau, nėra toleruojama.

  Viceministro Audriaus Bitino teigimu, teisėsaugos dėmesys atkreipiamas tik į tokius atvejus, kai įtariama, jog žmogus apskritai neturėjo darbo santykių, o valstybinės institucijos buvo klaidingai informuojamos apie jo draustumą, nemokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Neretai tokiais atvejais ir pačios būsimos mamos būdavo apgaunamos, o jas „įdarbinę“ aferistai pasisavindavo didelę dalį pašalpų.

  „Norėčiau nuraminti vaikų tėvelius, išėjusius ar planuojančius išeiti vaiko priežiūros atostogų, kad „Sodra“ nevykdo jokių akcijų, kuriomis būtų dirbtinai tikrinamos visų žmonių, kurių algos didėjo, pajamos ir jų šaltiniai ir tokiu būdu mažinti „Sodros“ išlaidas. Todėl būsimieji tėveliai neturėtų jaudintis dėl tokių dalykų, o geriau savo rūpestį bei dėmesį skirti laukiamam ar jau gimusiam mažyliui. Aišku, „Sodra“ griežtai reaguos į atvejus, kai galbūt neteisėtai bandoma pasisavinti valstybės – visų mūsų mokesčių mokėtojų – pinigus. Siekiame didinti žmonių pasitikėjimą „Sodra“ ir užtikrinti, kad jie galėtų pasinaudoti teise į socialinio draudimo išmokas“, – tvirtino viceministras A. Bitinas.

  SADM primena, kad šiuo metu, kai motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į 12 mėnesių atlyginimą, piktnaudžiavimo galimybės yra sumažintos iki minimumo.

  Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ikiteisminio tyrimo institucijoms „Sodra“ šiemet perdavė maždaug triskart mažiau atvejų (13), o palyginus su 2009 metais – 16 kartų mažiau.

  Nuo šių metų liepos 1 d. keičiantis pašalpų mokėjimo tvarkai, nesikeis stažo reikalavimai: reikės turėti ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą iki pirmos vaiko priežiūros atostogų dienos, o motinystės (tėvystės) pašalpų dydis bus apskaičiuojamas pagal draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.

  SAMD Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: diskutuojama apie Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų vizitą į Moldovą
  PIRMYN
  Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: Seime pristatytas naujas tarnautojų elgesio kodekso projektas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.