Valstybės naujienos

 • Viešosios įstaigos bei labdaros ir paramos fondai galės pretenduoti gauti sveikatinimo programų finansavimą

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-14

  Seimas priėmė Sveikatos sistemos įstatymo 40 straipsnio pataisų projektą Nr. XIP-2560(2), kuriuo eliminuojamos diskriminacinio pobūdžio nuostatos ir sureguliuojamas sveikatinimo programų finansavimas iš Sveikatos apsaugos ministerijai numatytų valstybės biudžeto lėšų, taip, kad teisę pretenduoti į šį finansavimą turėtų ne tik asociacijos, tačiau ir kitų teisinių formų nevyriausybinės organizacijos – viešosios įstaigos bei labdaros ir paramos fondai.

  2010 m. sausio 20 d. Vyriausybės nutarimu yra patvirtinta Nevyriausybinių organizacijų plėtros koncepcija, kuria siekiama Lietuvoje sukurti palankią aplinką atsirasti nevyriausybinėms organizacijoms ir plėtoti jų veiklą. Tai susiję taip pat ir su šių organizacijų tinkamo finansavimo užtikrinimu.

  Kaip teigiama projekto aiškinamajame rašte, galiojančioje minėto įstatymo 40 straipsnio redakcijoje nustatyta, kad privalomosios valstybinės sveikatos programos finansuojamos ir visuomeninių organizacijų sveikatos stiprinimo programos remiamos iš valstybės biudžeto lėšų, kurios numatomos Sveikatos apsaugos ministerijai atskirai programai finansuoti. Pagal tokią straipsnio redakciją į nurodytą finansavimą gali pretenduoti tik juridiniai asmenys, turintys asociacijos statusą, tuo tarpu kitų teisinių formų nevyriausybinės organizacijos – viešosios įstaigos bei labdaros ir paramos fondai – tokios teisės neturi ir yra nepagrįstai diskriminuojamos.

  Už projektą balsavo – 56, prieš – 2, susilaikė – 15 Seimo narių.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Vyriausybė kviečia Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociaciją pateikti siūlymus
  PIRMYN
  Prezidentės teikiamos pataisos paspartins permainas šalies prokuratūroje
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.