Vilniaus rotušėje apdovanoti gyvybės kultūros puoselėtojai | Apžvalga

Įžvalgos

 • Vilniaus rotušėje apdovanoti gyvybės kultūros puoselėtojai

 • Temos: Įvykiai
  Data: 2014-08-03
  Autorius: Donatas Puslys

  Martyno Ambrazo nuotrauka

  Balandžio 27-ąją, sekmadienio popietę, Vilniaus rotušėje buvo įteikti pirmieji Gyvybės apdovanojimai. Simboliška, kad renginys sutapo ne tik su tarptautine Gyvybės diena, tačiau ir su popiežių Jono XXIII ir Jono Pauliaus II kanonizacija. Pastarasis popiežius ypač akcentavo kiekvieno krikščionio pašaukimą kovoti, kad pasaulyje triumfuotų gyvybės, o ne mirties kultūra. „Te keršto pagundą įveikia drąsus noras atleisti. Te gyvenimo ir meilės kultūra paverčia niekais mirties logiką“ – teigė Šv. Jonas Paulius II.

  Gyvybės kultūros puoselėtojai buvo apdovanoti dvylikoje kategorijų. Pirmoji nominacija buvo skirta aktyviausiai besidarbuojantiems, stiprinant šeimos institutą. Apdovanojimą atsiėmė Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, kuri ne tik vienija bendraminčius, tačiau ir aktyviai veikia valstybinėse institucijose, kad būtų kuriama šeimoms palanki įstatyminė aplinka.

  Už aktyvų ir pilietišką požiūrį į gyvybę nominacija teko Lietuvos šeimos centrui, prisidedančiam prie daugelio iniciatyvų, puoselėjančių šeimos ir gyvybės vertybes. Nors pagrindinis šios organizacijos uždavinys yra sužadėtinių rengimas santuokos sakramentui, tačiau Lietuvos šeimos centro veikla tuo neapsiriboja. Būtent ši organizacija surinko daugelį iš 12 tūkst. parašų akcijoje „Vienas iš mūsų“, kuria buvo siekiama uždrausti iš Europos Sąjungos lėšų finansuoti veiklas, kurių metu pražudomas žmogaus embrionas.

  Laisvos visuomenės institutui apdovanojimas teko už tai, kad ši organizacija deda visas pastangas, jog būtų puoselėjamas prigimtinis žmogaus orumas, pamatinės žmogaus teisės ir laisvės. Ypač daug dėmesio Laisvos visuomenės institutas skiria gyvybės apsaugai nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties. Būtent šis institutas organizavo akciją „Balsas už gyvybę“, kuria skatino politikus nepamiršti gyvybės kultūros svarbos ir atsakingai balsuoti, renkantis gyvybę, o ne mirtį.

  Judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ savo ruožtu parodė, kad svetimo skausmo nebūna. Šio judėjimo iniciatoriai organizavo Ukrainos palaikymo akcijas bei protestus prieš Rusijos agresiją. Be to, buvo surinkti daugiau nei 90 tūkst. litų, kurie skirti nukentėjusiems Ukrainoje. Buvo suorganizuota ir speciali medikų misija į Maidaną Kijeve padėti ten nukentėjusiems žmonėms.

  Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstovas Vygantas Malinauskas apdovanotas už tai, kad pro jo akis neprasprūsta nė vienas su šeimos vertybėmis ar gyvybės apsauga susijęs teisės aktas. Būtent šio teisininko pastangų dėka buvo suformuluota konstitucinė šeimos sampratos pataisa, dėl kurios šiuo metu yra diskutuojama Seime.

  Dar viena nominacija buvo skirta neseniai savo veiklą pradėjusiam Krizinio nėštumo centrui. Ši organizacija neatlygintinai padeda moterims, išgyvenančios neplanuoto nėštumo krizę, vykdo abortų prevenciją ir stiprina motinystės įgūdžius. Krizinio nėštumo centro įkūrėjos deda visas pastangas, kad neplanuotas nėštumas, kuris tampa dideliu iššūkiu moteriai, nesibaigtų pradėtos gyvybės nutraukimu.

  Už pavyzdį visuomenei buvo apdovanota tris vaikus auginanti Algimanto ir Jolantos Ramonų šeima, suspėjanti rūpintis ir kitų šeimų gerove. Kupina idėjų ši šeima dalyvauja ne tik jau vykstančiuose projektuose, tačiau ir inicijuoja naujus, taip pat pasisako šeimoms, tėvams ir vaikams aktualiais klausimais.

  Apdovanojimas skirtas ir labdaros ir paramos fondui „Bėdų turgus“ ir jo vadovei Editai Mildažytei. Šiam fondui gyvybės statulėlė buvo skirta už ilgametį pasiaukojantį darbą, skatinant atjautą ir dalijimąsi. Kartais reikia tiek nedaug – tik ištiesti ranką, pasidalinti, atjausti. Juk kitam tai gali būti gyvybės ar mirties klausimas.

  Lukiškių kalėjimo nuteistųjų iki gyvos galvos kapelionas brolis pranciškonas Arūnas Peškaitis ir psichologas Saidas Dadaševas buvo apdovanoti už tai, kad puoselėja gyvybės kultūrą ir už grotų. Juk kartais pragaištingu keliu nuėjęs žmogus visam laikui yra paliekamas visuomenės užribyje. Būtent dėl to labai svarbu, kad tokių žmonių kaip brolis Arūnas ar S. Dadaševas pastangomis kaliniai yra skatinami pamilti savo ir kitų žmonių gyvenimus, palikti tamsą ir žengti šviesos link.

  Žurnalistas Simonas Bendžius apdovanojimo sulaukė už tai, kad dažnai renkasi plaukti prieš srovę ir siekti gylio, o ne populiarumo. Šiandien žiniasklaidoje kalbėti apie šeimos ir gyvybės vertybes nėra taip lengva. Tačiau būtina ieškoti būdų, kaip šiandienos žmonėms skelbti gyvybės kultūrą.

  Seimo pirmininkės pavaduotojas Petras Auštrevičius ir „Freedom House“ projektų direktorius Vytis Jurkonis buvo apdovanoti už iniciatyvą „Parlamentarai už laisvę“. Šiandien ne visos Europos šalys puoselėja prigimtinę žmogaus teisę į gyvybę ir laisvę. Štai kaimyninėje Baltarusijoje gausu politinių kalinių. Iniciatyvos „Parlamentarai už laisvę“ tikslas išreikšti solidarumą bei moralinę paramą ne tik patiems politiniams kaliniams Baltarusijoje, bet ir jų artimiesiems. Šios iniciatyvos puoselėtojai Lietuvos Parlamente surado po Seimo narį – globėją Baltarusijoje kalintiems politikams. Taip pat Lietuvos parlamentarai įsipareigojo sekti globojamų asmenų būklę, bendrauti su jų artimaisiais ir viešai kalbėti apie žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

  Paskutinioji nominacija buvo įteikta bendruomenės „Aš esu“ vadovui kunigui Kęstučiui Dvareckui. Pagalba visuomenės atstumtiesiems, kenčiantiems nuo įvairiausių priklausomybių, yra ko gero mažiausiai matoma, tačiau ne mažiau kilni gyvybės kultūros puoselėjimo misija. Bendruomenės įkūrėjas apdovanotas už tai, kad ištiesia pagalbos ranką tuomet, kai priklausomybės tempia į dugną, o aplinkiniai dažnai išsižada.

  Tikimasi, kad Gyvybės apdovanojimai, kuriuos organizavo žurnalas „Ateitis“ kartu su partneriais „Marijos radiju“ ir „Bernardinai.lt“, taps tradiciniais ir kitąmet Gyvybės dieną žmonės vėl susiburs Vilniaus rotušėje, kad švęstų gyvenimą ir šviesą.

 • ATGAL
  Asta Bieliauskaitė: Lietuvoje nėra pakankamai vietos kitokiems vaikams
  PIRMYN
  KARALIUS NEBIJO NIEKO, TIKTOS JUOKDARIO!
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.