Visuotinio susirinkimo pareiškimas | Apžvalga

Asmenraščiai

 • Visuotinio susirinkimo pareiškimas

 • Data: 2015-06-18
  Autorius:

  Savo gyvenimo tematiką ir įsitikinimus vystome „Trakų žemėje“ nuo 1998 metų.Vėliau-„Trakų žemės“ priedose-„Lentvario kronikoje,““Lentvario žiniose,“ ir „Klevų alėjoje.“ Turime savo įvykių ir fiestų inform-langelį  ir Fabebook autoriniame puslapyje,kurį renka ir paveiksluoja mūsų bendruomenės raštininkas, pasivadinęs  1949 03 25 tremties vietos atmintimi-Jonu Davydoniu.Mūsų nerimas pripažintas  ir svetainėje www.apzvalga.eu asmenraščių skyrelyje. Foto kroniką  kaupame 1948 metų tremtinių Bronės ir Alfonso Daudų vaikų internetiniame ūkyje.Minėtos nuotraukos buvo panaudotos švenčiant Lentvario tremtinių choro „VILTIS“ jubiliejų.Šiandien „Lentvario kronika“ (2006) ir „Klevų alėja“ (2014) yra internetinės. Juose dažnai pasirodo mūsų gyvenimo sibirietiškas pulsas,žila širdimi jautriai reaguojantis į kai kuriuos Europos faktus , tenop girdimas ir Vytauto Didžiojo tėvonijos,dar vadinamos Trakų rajonu, Lentvario tremtinių aidas. Pergyvename  „Trakų žemėje“  dėl  Išėjusių Lentvarių tremtinių į Anapilį mūsiškių žodžių nekrologais.

  Skaičiuojame savo viešą metriką,sakykime, nuo 1992 metų spalio,kai  Lentvario tremtiniai 1948 metų Alfonsas Kacėnas ir 1949 metų Jonas Počepavičius „Lietuvos žiniose“ pakelbė įžvalgą „Audra ir liūdesys“ apie tuometinės Respublikos alsą.Ten aiškiausiai apibrėžta ir tuo metu (net nežinome,kaip juos pavadinti ?!)netaktiškai puolamo profesoriaus Vytauto Landsbergio genetinė sankryža,kuri vėliau skaitytojui,o ir rinkėjui,  galop leido lietuviškai susimąstyti.

  Antai,patyrusiais  metais infomuojame, jogei  mūsų madona istorija  šovė į priekį Guliverio batais.Tad susirinkime ir  pratęsėme  tuometinę Lentvario tremtinių Jono ir Alfonso įžvalgą jau esamo laikotarpio dalykiška esme. Iš pat pradžių palaikėme Gabrieliaus Landsbergio kandidatrūra į TS-LKD pirmininkus.Tai pasakėme LPKTS 22 suvažiavimo tribūnoje,pridėję prie to drąsaus ir genetinio vyro,pakeitusio europarlamentaro gerai aprūpintus įgaliojimus į auką Lietuvai, ir jaunų TS-LKD patriotų-Pauliaus Saudargo bei  Lauryno  Kaščiūno pavardes.Gi  LPKTS 20 suvažiavimo toje šventoje vietoje rėmėme Vytauto Landsbergio pareiškimą dėl TS-LKD veikos stuburo, o tai tereiškė TS-LKD atsinaujinimo,bet tąsyk mus nesuprato suvažiavimo prezidiumas-taigi-šiandien įvykusios  TS-LKD eilinių narių politinės valios.Minėtas Vytauto Landsbergio,tuometinio kandidato į TS-LKD pirmininkus,  dokumentas tiko visoms veikančioms Lietuvoje partijoms,todėl  anąjį paviešinome  „Klevų alėjoje,“o  ir Facebook minėtame puslapyje. Atsirasdavo nemažai  ir mūsų  vienminčių.

  Aiškiai suvokiame,kad  Respublikoje  kada nors pasiliks dvi politinės jėgos-dešinė ir kairė. Mes,beje, vieninteliai tai pastebėjome viešai tris sykius Lentvario savaitraštyje „Klevų alėja.“ O šiame gegužiname pasimatyme,sprogus ievoms  ir obelims  baltais žiedais-tai-oficialiai pasikartojame ketvirtą kartą.

  Todėl  atsargiai žvelgiame į DP ir TT,kuri-viena-teistojo, o kita-Prezidento  priesaikos sulaužytojo-labai jau asmeninės partijos.Taipogi akylai stebime  ir LLRA blaškymąsi tarp dorų Lietuvos lenkų ir Tomaševskio atviros veiklos neatitikmens Lietuvai,ES ir NATO narei. Dėl to kartais stebimės VSD liberalumu,nes tos grupuotės seniai atitrūko nuo tautinės ideologijos. Ir daugėliau.Labai kritiškai vertiname Valentino Mazuronio perbėgimą iš TT į DP.Pagaliau atsidengė dar vienas bėglys ne dėl  Lietuvos. Tai gal ir neblogai, bet tik Lietuvos tremtinių, kontrolės atžvilgiu.

  Mūsų delegatai dalyvavo visuose LPKTS suvažiavimuose.Turime savo vėliavą ir antspaudą.Esame savarankiški ir tuo pat metu disciplinuoti kaipos LPKTS bendruomenės dalis.Dainuojame savo chore „Viltis“ ir dalyvaujame respublikiniuose renginiuose,ypač Ariogalos LPKTS sąskrydžiuose.Neseniai važiavome į svečius pas Ukmergės tremtinius,ir jie tuo pačiu atsakė per mūsų choro „Viltis“ 20-metį.Remiame mūsų bažnyčią ir Lentvario seniūnijos administraciją.Protingai apmąstome  LS orientaciją į regiono jaunimo gyvybiškas bėdas.Manome,kad jų kandidatė į Trakų rajono meres Edita Rudelienė toms pareigoms tinka,nes,visų pirma,jauna ir nesugadinta „sočios kėdės.“

  Nežinome sykiu su kantria tauta, kodėl Trakų rajone anuliuoti 2015 03 01 Trakų rajono  mero ir savivaldybės tarybos rinkimai.Niekas žmoniškai nepaaiškina,todėl  mandagiai įspėjame,kad VRK ir Trakų rajono valdžios slėpynės apie įvykusį politinį nusikaltimą-„be nusikatėlių“-pakartotinus rinkimus Trakų rajone gali vėl paversti niekais.

  Neigiamai vertiname Maskvos karo paradą ir 2015 05 09 rusakalbių Vilniaus Antakalnio kapinėse „sovietinį  pasvajojimą“ net ne valstybine kalba.Ukrainos įvykius vertiname kaipos 1940 metų tos pačios imperijos pasikartojimą Lietuvoje.

  Regis, pasakėme  viską. Ir ne viską.Bet pareiškimą apie tai,kas mus jaudina,surašėme. Ir laukiame jo paviešinimo „Trakų žemėje,“ kurioje iki šiolei buvo fiksuojama mūsų,Lentvario tremtinių, tiesa.Ta proga apgailestaujame,kad Lentvario  politinės grupės savo ataskaitiniuose ir net rinkiminiuose susirinkimuose panašių pareiškimų choniškai neskaito ir neviešina.Tad-prašome-domėn-mūsų pavyzdį!

  Tuomet,kai Lentvario tremtiniai meldėsi sekmadieninėse mišiose,Trakų bažnyčopoje vyko iškilmingos pamaldos ryšium su monsinjoru Vytauto Pranciškaus RŪKO ilgo gyvenimo tako  jubiliejumi.Vytautas Pranciškus Vytauto Didžiojo tėvonijos,dar vadinamos Trakų rajonu,esąs katalikų teologijos tiesa ir šviesa,o tai reiškia Jėzaus Kristaus mokslo tęsėjas labai žmoniška esme.Vytauto Pranciškaus aura Trakų rajone esmi geruno apsoliutas.

  Lentvario politinių kalinių ir tremtinių,o  ir Lietuvos partizano vardu,  susirinkimo sekretorius 1949 03 25 tremtinys Jonas POČEPAVIČIUS

 • ATGAL
  Susipažinkite du kartus
  PIRMYN
  Kauno Aušros gimnazijai – 100 metų.
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.