Valstybės naujienos

 • Vyriausybė išsprendė „Snore“ užstrigusių savivaldybių lėšų klausimą

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-12-19

  Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam Biudžeto sandaros įstatymo pakeitimo įstatymo projektui ir taip išsprendė savivaldybių, turėjusių sąskaitas bankrutavusiame „Snoro“ banke, disponavimo lėšomis klausimus.

  Priimtas pakeitimas leis laiku išmokėti atlyginimus pedagogams, darželių auklėtojams, socialiniams, kultūros ir kitiems biudžetinių įstaigų darbuotojams. Taip pat bus sudarytos galimybės laiku gauti socialinės paramos išmokas ir kompensacijas mažas pajamas gaunantiems asmenims, atsiskaitant su komunalines paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

  Pakeistas teisinis reguliavimas leidžia iš valstybės biudžeto apyvartinių lėšų suteikti savivaldybėms trumpalaikes ir ilgalaikes paskolas, kai dėl kredito įstaigų veiklos apribojimo ir/arba jų licencijų atšaukimo savivaldybės negali disponuoti savo lėšomis ir dėl to trūksta apyvartos lėšų.

  Sąskaitas bankrutavusiame banke turėjo daugelio savivaldybių biudžetinės įstaigos, tačiau net 5 savivaldybėms į jas buvo vedamos ir valstybės biudžeto lėšos.

  Iki šiol savivaldybės iš valstybės biudžeto lėšų galėjo skolintis tik pagal poreikį laikinam pajamų trūkumui padengti, t. y. šiam tikslui pristigus savų lėšų. Pagal nustatytą limitą tiek iš nacionalinių, tiek užsienio bankų buvo galima imti trumpalaikes ir ilgalaikes paskolas. Ilgalaikiai įsipareigojimai leisti tik investiciniams projektams finansuoti.

  Patvirtintas projektas ypatingos skubos tvarka pateiktas rytoj svarstyti Seimui kartu su Lietuvos Respublikos 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Prezidentė: profesionaliai valdomos gydymo įstaigos dirbs efektyviau
  PIRMYN
  „Klaipėdos nafta“ ir „Lietuvos energija“ pasirašė pirmąją sutartį dėl dujų tiekimo iš būsimojo terminalo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.