Valstybės naujienos

 • Vyriausybė laikosi nuomonės, kad Darbo kodeksas ir dabar suteikia galimybę tėvams palydėti vaikus į mokyklą pirmąją mokslo metų dieną

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-27

  Ministrų kabinetas nepritarė siūlymui, kad tėvams, auginantiems vaikus iki 12 metų, pirmoji mokslo metų diena būtų papildomas laisvadienis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, parengusi tokią išvadą Seimo pateiktam projektui, teigia, kad Darbo kodeksas ir dabar suteikia galimybę auginantiems vaiką iki dvylikos metų tėvams, pirmąją mokslo metų dieną arba dalį šios dienos neatvykti į darbą. Be to, toks pakeitimas pareikalautų papildomų lėšų iš biudžeto.

  Šiuo metu darbuotojas gali pasinaudoti papildomomis poilsio dienomis, numatytomis Darbo kodekse, o tais atvejais, kai augina vaiką iki dvylikos metų, gali reikalauti suteikti nemokamų atostogų ar susitarti dėl vienos dienos kasmetinių atostogų. Be to, mama ar tėtis, norintys palydėti vaiką į mokyklą, gali neatvykti į darbą administracijos leidimu, neretai būtent šia galimybe ir pasinaudojama.

  Taigi, esant darbuotojų ir darbdavių susitarimui, taip pat naudojantis dabar esančiomis Darbo kodekso suteiktomis galimybėmis, vienas tėvų gali palydėti mažą vaiką į mokyklą prasidedant mokslo metams ir nebūti darbe dalį dienos ar visą dieną.

  Vienas iš argumentų, keliamų prieštaraujant siūlymui, yra tas, kad darbuotojams, norintiems palydėti vaiką į mokyklą, tą dieną vis tiek būtų mokamas vidutinis jų darbo užmokestis, o tuo tarpu atliekantiems jų darbus kolegoms taip pat būtų už tai apmokama. Tai yra, įmonių ir įstaigų darbo užmokesčio fonduose turėtų būti numatyta tam papildomų lėšų.

  Trišalės tarybos prie LR Vyriausybės nariai vienareikšmiško pritarimo siūlymui nepateikė: buvo siūloma tokiu atveju atsisakyti kitos laisvos dienos, paraginti darbdavius geranoriškai susitarti su darbuotojais. Taip pat abejota, ar reikia visas teigiamas iniciatyvas paversti imperatyviomis nuostatomis.’

  Be to, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipė dėmesį, kad šis Darbo kodekso papildymas sukeltų nemažai rūpesčių mokymo įstaigoms dėl nedirbančių pedagogų ir jų pavadavimo.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Darnios daugiavaikės šeimos stiprina tautą ir bendruomenę
  PIRMYN
  Mažmeninės prekybos įmonių apyvarta per mėnesį padidėjo 15,8 procento
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.