XI nacionaliniuose Maldos pusryčiuose kviesta atsigręžti į tikėjimą, viltį ir meilę | Apžvalga

Įžvalgos

 • XI nacionaliniuose Maldos pusryčiuose kviesta atsigręžti į tikėjimą, viltį ir meilę

 • Data: 2011-10-28
  Autorius: Vaida STUNDYTĖ

  Tikėjimas, viltis ir meilė – Trejybė, kurios reikia Lietuvai. Tokiais žodžiais į vienuoliktuosius nacionalinius maldos pusryčius, globojamus Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės, apmąstyti Evangelijos vertybes, pasidalinti savo įžvalgomis ir mintimis buvo sukviesti politikai, verslininkai, visuomenės veikėjai, religinių bendruomenių atstovai, svečiai iš užsienio.

  Maldos pusryčius invokacija pradėjęs JE kardinolas Audrys Juozas Bačkis kalbėjo, kad ši tikėjimo, vilties ir meilės triada yra tai, kas gali Lietuvoje pakeisti dabartinį gyvenimą, pilną susiskaldymo, susipriešinimo, pavienės charizmos vertinimo, pasitikėjimo tik savimi. Meilė, anot kardinolo, viršija tikėjimą ir viltį, nes vienintelė pasilieka net kitame gyvenime. Meilė ateina iš šeimos, o patirtis šeimoje nulemia tolesnį žmogaus gyvenimą. Todėl, A. J. Bačkio įsitikinimu, meilei saugoti ir ginti reikalinga santuokoje – bendroje ir atsakingoje sandoroje – gyvenanti šeima.

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė taip pat pabrėžė, kad tikėjimas, viltis ir meilė padės nugalėti konfliktus bendruomenių bei mūsų pačių viduje, kylančius iš nepasitikėjimo vienas kitu, baimės ir vien tik finansinės materialinės gerovės siekio. „Labai noriu, kad kiekvieno žmogaus gyvenime, visuomenės gyvenime, Lietuvos gyvenime rastųsi šiek tiek daugiau krikščioniškosios trejybės – Tikėjimo, Meilės ir Vilties. Ne kaip gražių deklaracijų, ne kaip visada ir visur pacituoti tinkamų ištraukų iš Šventojo Rašto. O kaip dvasinės gyvybės, virstančios mintimis, darbais, bendravimu“, – kalbėjo I. Degutienė. Seimo Pirmininkė ragino nepamiršti, kad esame ne vieni Lietuvos kelyje, jog esame vienas su kitu, esame su Dievu, ir todėl, lydimi tikėjimo, vilties ir meilės, tikrai esame pajėgūs savo kelią nueiti garbingai.

  Maldos pusryčiuose savo mintimis dalijosi ir JAV Evangelikų bažnyčios pamokslininkas dr. Franklinas Grehemas, interneto dienraščio „Bernardinai.lt“ redaktorius dr. Andrius Navickas, teologijos daktaras Čarlzas Parkeris Raitas (JAV), stačiatikių kunigas Vitalijus Mockus.

  Maldos pusryčių tradicija atsirado XX amžiaus viduryje kaip reakcija į kylančius naujus iššūkius. Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas Jungtinių Amerikos Valstijų Senato narių pradėjo neformalius susitikimus siekdami dalintis Kristaus mokymo gyvybingumu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu. 1953 metais įvyko pirmieji nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas.

  Lietuvoje pirmieji nacionaliniai maldos pusryčiai buvo surengti 2001 metais. LR Seime parlamentinė maldos grupė veikia nuo 2008 metų balandžio mėnesio.

 • ATGAL
  Kas padeda ir trukdo bendrauti ir bendradarbiauti (III dalis)
  PIRMYN
  Europos Sąjunga kalbės vienu balsu
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.