XIV PLJS Kongreso dalyviai kurs stiprų pasaulio lietuvių jaunimo tinklą | Apžvalga

Pasaulio lietuviai

 • XIV PLJS Kongreso dalyviai kurs stiprų pasaulio lietuvių jaunimo tinklą

 • Data: 2013-05-06
  Autorius: Greta Ščeponavičiūtė, Rūta Freitakaitė

  2012-ųjų metų vasarą Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga (PLJS) surengė itin sėkmingą Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą, į kurį susirinko daugiau kaip 3 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 30 pasaulio šalių. Jaunimas kartu su politikais, verslininkais, mokslininkais ir kultūros atstovais iš Lietuvos ir užsienio diskutavo, dalijosi patirtimi ir kvietė drauge kurti pasaulio Lietuvą. Šių metų liepos 1–14 dienomis visų lietuvių jaunimo organizacijų užsienyje atstovai kviečiami į XIV PLJS kongresą, kurio šūkis –„Pažink pasaulio Lietuvą“.

  PLJS yra nepriklausoma, nepolitinė, savanoriškumo pagrindu veikianti jaunimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas – atstovauti pasaulio lietuvių jaunimo interesams. Šiandien PLJS vienija 40 aktyvių jaunimo sąjungų ir bendruomenių visame pasaulyje ir  atstovybę Lietuvoje. Organizacija buvo įkurta 1972 m. II PLJS kongreso studijų dienų metu Kento universitete, JAV. Pirmuoju PLJS pirmininku buvo kun. Antanas Saulaitis, tuo metu dirbęs lietuvių misijoje San Paule, Brazilijoje.

  Ilgą istoriją ir tradicijas turintis Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas (PLJK) nuo 1962 metų vyksta kas 3–4 metus vis kitame pasaulio žemyne. Pagrindiniai kongreso tikslai yra ne tik skatinti ir stiprinti lietuvių jaunimo organizacijų ryšius, bet ir sutvirtinti ryšį su Lietuva, įkvėpti jaunimą tapti dar aktyvesniais lietuvių bendruomenės nariais.

  Paskutiniame kongrese, 2009 m. vykusiame Lotynų Amerikoje, buvo nuspręsta PLJK organizuoti Europoje – Jungtinėje Karalystėje. Taigi PLJK organizavimo konkursą laimėjo Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjunga, kuri jau dabar būsimus dalyvius vilioja įspūdinga programa ir padeda šalių delegacijoms ruoštis studijų dienų programai.

  Kongreso programa tradiciškai susideda iš trijų dalių: studijų dienų, kultūrinės programos ir stovyklos. PLJK 2013 prasidės Londone, Jungtinėje Karalystėje, kur lietuvių jaunimas dalyvaus iškilmingoje kongreso atidarymo vakarienėje. Kongreso dalyviai bus pakviesti į Lietuvos ambasados Londone renginius, skirtus Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. Tikimasi, kad šių priėmimų ir vakarienės metu dalyviai užmegs pirmąsias pažintis ir pasiruoš kitoms kongreso dalims.

  Susipažinę su Jungtinės Karalystės sostine, dalyviai vyks į istorinę lietuvių bendruomenės sodybą „Headley Park“, kur vyks svarbiausia kongreso dalis – studijų dienos. Per jas lietuvių jaunimas turės galimybę išgirsti žinomų Lietuvos žmonių pranešimus, dalyvauti įvairiose diskusijose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse. Be to, bus formuojamos PLJS veiklos gairės ir renkama nauja organizacijos valdyba, ateinančius ketverius metus dirbsianti sąjungos ir jos veiklos plėtimo labui. Studijų dienose vyks diskusijos apie lietuvybės išsaugojimą, ryšio su Lietuva palaikymą, užsienio lietuvių aktyvinimą, jaunimo organizacijų profesionalumo didinimą. Kongreso dalyviai taip pat ieškos būdų, kaip šiuolaikines technologijas pritaikyti sąjungų veiklos projektuose ir kurti nuoseklią komunikaciją tarp 40 aktyviai veikiančių lietuvių jaunimo sąjungų pasaulyje.

  Kultūrinės programos metu dalyviai turės galimybę susipažinti su Jungtine Karalyste, kurioje viena didžiausių lietuvių jaunimo bendruomenių – Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjunga (JKLJS) – savo veiklą vykdo jau daugiau nei septynerius metus. Pirmiausia kongreso dalyviams bus pristatyta senovinė šalies dalis, vienas seniausių miestų – Batas. Vėliau dalyviai bus supažindinti su klasikine Jungtinės Karalystės dalimi – Oksfordu. Jį pristatys šio miesto lietuvių studentų bendruomenė. Kelionės po Jungtinę Karalystę pabaigoje dalyviai aplankys ir populiariąją šalies dalį – Braitono miestą, kuriame galės pasimėgauti paplūdimio kurorto teikiamais malonumais, atsipalaiduoti po įtemptų studijų dienų ir pasiruošti kelionei į Lietuvą, kurioje vyksiantys renginiai baigs kongreso programą.

  Lietuvoje dalyviams bus surengtos pažintinės kelionės po Trakus ir Vilnių, poilsinė programa Prienų rajone esančiame Visuomenės harmonizavimo parke. Pailsėję dalyviai toliau tęs ir plėtos bendradarbiavimą su Lietuvos valstybės institucijomis, verslu ir įvairiomis pelno nesiekiančiomis ir jaunimo organizacijomis.

  Kongreso programą baigs konferencija su verslo, mokslo, kultūros ir politikos atstovais. Kongreso dalyviai kalbės apie užsienio lietuvių ir ypač jaunimo indėlį į Lietuvos įvaizdžio pasaulyje kūrimą, lietuvybės išlaikymo svarbą ir investicijų į Lietuvą pritraukimą. ■

  Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas – įkvepiantis pavyzdys vienytis

  Reikia suvokti, kad šiuolaikiniame pasaulyje dėl spartėjančių globalizacijos procesų, emigracijos masto ir kitų priežasčių, valstybė nebegali apsiriboti vien tik teritorinėmis sienomis. Dėl šios priežasties būtina telkti po visą pasaulį išsibarsčiusius tautiečius, tą puikiai daro nuo 1949 m. aktyviai veikianti Pasaulio lietuvių bendruomenė, kuri ne tik padeda jiems palaikyti ryšį su Lietuva, bet taip pat organizuotai atstovauja pasaulio lietuvių pozicijai įvairiais klausimais Lietuvoje.

  Galime pasidžiaugti, kad didelis dėmesys yra skiriamas ir po pasaulį išsiblaškiusiems jauniesiems tautiečiams. Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga yra ta organizacija, kuri aktyviai veikia ir sėkmingai padeda telkti svetur gyvenantį jaunimą. Prie lietuviško identiteto išlaikymo, lietuviškų tradicijų, kultūros ir papročių puoselėjimo neabejotinai prisideda ir kas 3-4 metus šaukiamas Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas, į kurį atvyksta atstovai, atrinkti iš atskirų kraštų lietuvių jaunimo sąjungų. Susitikęs po visą pasaulį pasklidęs lietuvių jaunimas turi puikią progą padiskutuoti ne tik apie tai, ką reikia išsaugoti, vertinti ir branginti, bet ir nubrėžti gaires ateities perspektyvoms, stiprinti ir palaikyti ryšius su Lietuva, kurti Lietuvos įvaizdį pasaulyje, kartu siūlyti priemones, kaip sukurti stiprią ir aktyvią Pasaulio lietuvių jaunimo bendruomenę. Toks sutelktumas, jaunystė ir ryžtas nuteikia judėti
  pirmyn ir dar kartą parodo, kokia vieninga ir stipri Tauta esame.

 • ATGAL
  Irena Gasperavičiūtė: Lenkijos lietuviai pavargo vieni kovoti už išlikimą
  PIRMYN
  S.Darius ir S.Girėnas - tikrieji Lietuvos-Lenkijos santykių ambasadoriai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.