Valstybės naujienos

 • Žinia nelegaliems prekybininkams: bus užkirsti visi keliai

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Ūkis
  Data: 2011-06-07

  Per Europą nuvilnijęs užkrėstų daržovių skandalas skaudžiai smogė Lietuvos augintojams. Didžiulis daržovių, kurios atiduodamos realizuoti tiesiog nemokamai, perteklius smaugia ES rinką. Padėtį labai apsunkina ir sustabdytas daržovių eksportas į Rusiją, kuris iki šiol sudarė net 25 proc. Pirmadienį Žemės ūkio ministerijoje susirinkę Valstybinės veterinarijos ir maisto tarnybos, Valstybinės augalininkystės tarnybos ir Muitinės departamento atstovai tarėsi, kaip būtų galima išaiškinti nelegalius daržovių srautus ir taip padėti ant bankroto ribos atsidūrusiems šalies augintojams.

  „Situacija šiandien tikrai nepavydėtina: lietuviškos daržovės kainuoja labai pigiai, seniai tokių kainų nebuvo“, – padėtį charakterizavo žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas ir žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vardu visų susirinkusių institucijų paprašė dėti visas pastangas ir kiek įmanoma šį mėnesį sustiprinti galimų nelegalių daržovių srautų kontrolę.

  Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, atliekančios į Lietuvą įvežamų ir iš jos išvežamų augalų bei augalinių produktų kontrolę, vadovas Evaldas Čijauskas informavo apie suburtas papildomas mobilias patikros grupes. „Dvigubai padaugėjus mobilių grupių, bus sustiprinta įvežamos produkcijos kontrolė šalies teritorijoje. Suaktyvinsime savo darbą ir visose didmeninėse bazėse bei turguose, ypatingą dėmesį skirsime produkcijos kilmės dokumentams“, – sakė E.Čijauskas.

  Aktyviai bendradarbiauti su Valstybine augalininkystės tarnyba pasiruošusi ir Valstybinė veterinarijos ir maisto tarnyba. Pasak tarnybos direktoriaus pavaduotojo Zenono Stanevičiaus, bus sustiprinta kontrolė mažmeninės prekybos tinkluose, kioskeliuose ir turguose. „Įvežami produktai turi atitikti visus kokybės reikalavimus. Tikrinsime produkcijos dokumentus, ieškosime ženklinimo pažeidimų, jei reikės, atliksime reikalingus laboratorinius tyrimus“, – teigė Z.Stanevičius.

  Muitininkai savo ruožtu pažadėjo didesnį dėmesį skirti Lazdijų ir Kalvarijų pasienio zonoms. Pasinaudojant proga, muitininkų buvo paprašyta atidžiau stebėti ne tik daržovių, bet ir lenkiškų kiaušinių bei paukštienos srautą į Lietuvą.

  Tariantis, kaip sustiprinti kontrolę prekybos vietose, suaktyvinti mobiliųjų patikros grupių veiklą, pastebėta, kad vidaus rinkoje daržovių vartojimas yra sumažėjęs. „Lietuviškos daržovės yra saugios ir patikimos, jokio pagrindo baimintis tikrai nėra“, – užtikrino A.Macijauskas, ragindamas palaikyti šalies gamintojus.

  Bendromis jėgomis atliktų patikrų rezultatus numatoma aptarti po dviejų savaičių surengtame posėdyje.

  Žemės ūkio ministerijos informacija

 • ATGAL
  Investicijų žemėlapyje – švedų 6,4 mln. Lt vertės projektas Garliavoje
  PIRMYN
  Laisvės ir demokratijos vertybes puoselėjančios organizacijos įsikūrimas Vilniuje – geras ženklas Lietuvai, sako užsienio reikalų ministras
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.