Valstybės naujienos

 • Žmogaus teisių komitetas susitiko su JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos Regioninio biuro Baltijos ir Šiaurės šalims vadovu

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-13

  Žmogaus teisių komitete lankėsi Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos Regioninio biuro Baltijos ir Šiaurės šalims vadovas Hans ten Feld.

  Susitikime aptartos pabėgėlių, taip pat asmenų, kuriems suteikiama papildoma apsauga, integracijos Lietuvoje problemos. Pastebėta, kad asmenys, kurie naudojasi prieglobsčiu Lietuvoje, bet jų integracijos laikotarpis šalyje yra pasibaigęs, susiduria su socialinės paramos ir sveikatos priežiūros problemomis. Atkreiptinas dėmesys į vienišų motinų su vaikais padėtį Ruklos pabėgėlių centre ir Pabradės užsieniečių registracijos centre. Komisaras pažymėjo, kad Lietuvoje, lyginant su kitomis šalimis, prieglobsčio prašytojų yra labai mažai, tačiau Lietuva turi tuos pačius įsipareigojimus užtikrinti žmogaus teises. Svečias paragino Lietuvą ratifikuoti Asmenų be pilietybės skaičiaus mažinimo konvenciją. Posėdžiui pirmininkavęs Valerijus Simulik sutiko, kad aukščiausi žmogaus teisių apsaugos standartai yra mūsų valstybės siekiamybė, kuriai būtinos nuoseklios  pastangos.

  Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuras yra Jungtinių Tautų pabėgėlių organizacija, kurios tikslas koordinuoti tarptautines pastangas apsaugant viso pasaulio pabėgėlius.

  Seimo Žmogaus teisių komiteto biuro informacija

 • ATGAL
  Stiprėja geologinės aplinkos monitoringas
  PIRMYN
  Prisiekė Seimo nariai J. Kondrotas ir E. Lementauskas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.