Valstybės naujienos

 • Žurnalistų saugumas – tarptautinės bendruomenės pareiga

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-06-07

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino tarptautinės ESBO konferencijos žurnalistų saugumo klausimais dalyvius.

  Sveikinimo laiške šalies vadovė pabrėžė, jog augant grėsmėms žurnalistų gyvybei, didėjant jų persekiojimams ir apribojimams skelbti informaciją, žurnalistų saugumo tema yra vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetų.

  „Nukentėjus vienam žurnalistui, nukenčiame mes visi, nes neišgirsime tos žinios, kurią jis norėjo pasiųsti. Jeigu galime pasirūpinti žurnalistų saugumu, vadinasi, galime užtikrinti visų savo piliečių teisę į informacijos laisvę ir žiniasklaidos atstovų teisę be baimės atlikti savo darbą. Valstybių ir visuomenių pareiga pasirūpinti, kad šalyje būtų realizuojamos visų piliečių teisės ir laisvės, o tie, kurie į jas kėsinasi, būtų nedelsiant nubausti”, – rašoma Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime.

  Valstybės vadovės teigimu, prievarta prieš žurnalistus, laisvą žodį ir nuomonių įvairove gali būti ne tik fizinė, dažnai laisvę laiku pateikti nešališką informaciją riboja politinės ideologijos, verslo interesai ir korupcija.

  Pasak Prezidentės, žurnalistai, pranešdami operatyvias ir kokybiškas žinias iš karštųjų taškų ar apie neteisėtus procesus savo šalyse, gina žmonių teisę žinoti ir padeda kurti pilietiškesnę, sąmoningesnę ir teisingesnę visuomenę.

  Šalies vadovė taip pat pabrėžė reikšmingą laisvos pasaulio žiniasklaidos vaidmenį Lietuvai atgaunant nepriklausomybę, skleidžiant ir įtvirtinant demokratines vertybes, užtikrinat, kad į Lietuvos laisvę nebūtų kėsinamasi.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Lietuva – vartai Pietryčių Azijai į Baltijos jūros regioną, sako užsienio reikalų viceministrė
  PIRMYN
  Plėtojami santykiai su lenkų kelininkais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.