Valstybės naujienos

 • „Klaipėdos nafta“ pasirinko plaukiojančios suskystintų gamtinių dujų saugyklos tiekėją

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Energetika
  Data: 2012-01-23

  AB „Klaipėdos nafta“ pasirinko suskystintų gamtinių dujų (toliau – SGD) terminalo plaukiojančios gamtinių dujų saugyklos tiekėją, norvegų kompaniją  „Höegh LNG“, su kuria tikimasi artimiausiu metu sudaryti sutartį.

  „Džiaugiamės, jog žengėme labai reikšmingą žingsnį SGD terminalo įgyvendinimo projekte, t.y. išsirinkome plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu tiekėją nuo kurio priklausys centrinės kuriamos terminalo infrastruktūros dalies įgyvendinimas. Šios kompanijos pasiūlymas buvo pripažintas ekonomiškai naudingiausiu – geriausias pasiūlymo kainos ir kokybės santykis. Tiekėjas pateiks laivą – suskystintų gamtinių dujų plaukiojančią saugyklą su dujinimo įrenginiu, teiks priežiūros ir operavimo paslaugas, užtikrins kompetentingą laivo įgulą. Taip pat tiekėjas užtikrins, jog plaukiojanti suskystintų gamtinių dujų saugykla į Klaipėdos uostą atplauktų ir veiklos pradžią skelbtų – 2014 m. pabaigoje“, – sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

  Kadangi SGD terminalų gamintojų rinka yra gana uždara, pirkimas buvo organizuojamas pagal tiriamojo konkurencinio dialogo koncepciją. Procedūros metu buvo siekiama išsiaiškinti kokius techninius, finansinius ir teisinius sprendimus ir kokiomis sąlygomis tiekėjai pasirengę pasiūlyti. Pirkimo procese labai svarbu buvo užsitikrinti, kad šios terminalo dalies tiekėjas bus kompetentingas ir darbus vykdys nuosekliai bei laiku.

  AB „Klaipėdos nafta“ vykdomame tarptautiniame „Suskystintų gamtinių dujų plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu įsigijimo“ pirkime dalyvauti panoro trys tiekėjai. Viešojo pirkimo procedūrų nustatyta tvarka įvertinus gautus pasiūlymus buvo sudaryta pasiūlymų eilė, o ekonomiškai naudingiausiu pripažintas norvegų kompanijos „Höegh LNG“ pasiūlymas.

  Šiandien AB „Klaipėdos nafta“ pateikė kvietimą kompanijai „Höegh LNG“ sudaryti viešojo pirkimo sutartį. Pastaroji sutartis bus sudaryta ne anksčiau negu pasibaigs penkiolikos dienų viešojo pirkimo sutarties sudarymo atidėjimo terminas.

  AB „Klaipėdos nafta“ ir „Höegh LNG“ sutartis dėl suskystintų gamtinių dujų plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu pilna apimtimi įsigalios tik tuomet, jeigu jai pritars AB „Klaipėdos nafta“ visuotinis akcininkų susirinkimas.

  Tikimasi, jog dešimties metų trukmės nuomos sutartis su plaukiojančios suskystintų gamtinių dujų saugyklos tiekėju, kuri numatys ir AB „Klaipėdos nafta“ teisę pasibaigus sutarties terminui laivą išsipirkti, bus pasirašyta vasario mėnesį.

  Pirkime dalyvavo pastarosios kompanijos: „Golar LNG“, „Excelerate Energy“  bei „Höegh LNG“.
  Valstybei priklauso 70,63 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

  Trumpai apie kompaniją „Höegh LNG“

  Pirmoji „Höegh“ laivybos kompanija buvo įkurta dar 1927 metais, o SGD pasaulyje kompanija „Höegh LNG“ vadinama pionieriais, nes šioje srityje veikia nuo 1973 m. „Höegh LNG“ yra integruotus sprendimus laivams, transportavimui, suskystintų gamtinių dujų ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalams siūlanti įmonė.
  Šiandien, bendrovė eksploatuoja septynių laivų -3 FSRU bei 4 SGD dujovežių parką. Pagrindinė buveinė kompanijos įsikūrusi Osle.

  Energetikos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Prezidentė: išmani gynyba užtikrins visų NATO narių saugumą
  PIRMYN
  Penktą pagal dydį JAV miestą Filadelfiją ir Lietuvą sujungs uostų bendradarbiavimas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.