„Poezijos pavasario” paukštės skrydis pamaryje | Apžvalga

Mūzos dvelksmas

 • „Poezijos pavasario" paukštės skrydis pamaryje

 • Data: 2012-06-21
  Autorius: Parengė Aldona Norbutienė

  „Poezijos pavasario – 2012” dalyviai svečiavosi Pamario krašte. Svečių sutiktuvės F. Bajoraičio bibliotekos Vasaros kiemelyje. Iš kairės: A. A. Jonynas, Z. Mažeikaitė, S. Bhatt, M. Augustinas, A. Balbierius, D. Gintalas, R. Brundzaitė. (Nuotrauka iš F. Bajoraičio viešosios bibliotekos archyvo)

  Paskutinio pavasario mėnesio šeštadienį Šilutėje rengiama tradicinė miesto šventė, į kurios programą įsilieja ir knygos renginiai, organizuojami Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos. Šiais metais, minėdami 501-ąjį savo miesto gimtadienį, bibliotekininkai surengė Poezijos dieną Pamaryje. Pagrindiniu renginio akcentu tapo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris – 2012“ dalyvių viešnagė, surengta bendradarbiaujant su Rašytojų klubu Vilniuje. Šilutė (Šilokarčema) įkurta sujungus keturis kaimus, vienas iš jų – senasis Žibų kaimas, kurį dar galima pavadinti knygininkų žeme. Jo teritorijoje kadaise veikė knygynai, knygrišyklos, spaustuvės. Šiuo metu čia įsikūrusi biblioteka, netoliese – jaukus miesto skverelis, kurį puošia trykštantis fontanas. Šventės dieną šiame skverelyje bibliotekininkai įkūrė simbolinį „Knygininkų kaimelį“ ir čia surengė fotografijų parodą „Poezijos pavasarių akimirkos“  (iš Rašytojų klubo archyvo). Šilutiškiai ir miesto svečiai galėjo ne tik susipažinti su šia paroda, bet ir išgirsti įrašų iš „Poezijos pavasarių“ kompaktinių plokštelių „Poezija ir balsas“.

  Į Poezijos šventę Pamaryje atvyko garbūs tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris – 2012“ dalyviai: poetas, vertėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas, redaktorė Palmira Mikėnaitė, indų poetė, vertėja Sujata Bhat, vokiečių poetas, epigramininkas, radijo žurnalistas Michaelis Augustinas, poetė, vertėja Zita Mažeikaitė, poetė Ramunė Brundzaitė, poetas, publicistas Alis Balbierius, poetas, vertėjas, literatūros kritikas

  „Poezijos laivas“ plukdė literatus skaityti „Vandens ženklų“. (Nuotrauka iš F. Bajoraičio viešosios bibliotekos archyvo)

  Dainius Gintalas. Šventiškai papuoštame bibliotekos Vasaros kiemelyje veikė parodos „Poetai – Šilutės svečiai“, „Literatūrinio rudens belaukiant…“. Atvykusius svečius muzikiniu kūriniu pasveikino tautiniais kostiumais pasipuošę Šilutės r. vaikų meno mokyklos liaudies instrumentų orkestro muzikantai, vadovaujami mokytojos Angelės Ališauskienės. Miestelėnams ir miesto svečiams buvo pristatytas kiekvienas iš atvykusių literatūrinio žodžio kūrėjų, jie buvo paženklinti skarelėmis su Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos logotipu. Sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Virgilijus Pozingis. Poetų vardu žodį tarė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas poetas Antanas A. Jonynas. „Poezijos pavasario“

  Kur gyvenimą ir poeziją kuria vanduo... (Nuotrauka iš F. Bajoraičio viešosios bibliotekos archyvo)

  dalyvių sutiktuvėse taip pat dalyvavo Šilutės miesto šventės svečiai iš svečių šalių.

  Po to poetai išvyko į Minijos kaimą, dar vadinamą Lietuvos Venecija, kur jų laukė „Poezijos laivas“, upe išplukdęs į poezijos skaitymus „Vandens ženklai“. Pabendrauti su poetais į skaitymus buvo pakviesti jaunieji krašto literatai, gimnazistai, šilutiškės dainų kūrėjos ir atlikėjos Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė. Svečiai džiaugėsi gražia diena, gėrėjosi unikalia ir nepakartojama Nemuno deltos gamta. Laivas plaukė Medžiotojų taku, Nemunu ir, pasiekęs Krokų lanką, nuleido inkarą. Tylioje vandens apsuptyje šios kelionės dalyviai skaitė savo kūrybą, dainavo autorines dainas, skirtas Šilutei, Pamario kraštui, diskutavo, dalijosi mintimis. „Čia aplink vien poezija“, – sakė poetė Ramunė Brundzaitė.

  Tuo metu, kai iš toli atvykę svečiai dalyvavo skaitymuose „Vandens ženklai“, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelyje įsikūrusioje „Literatų lauko kavinėje”  šurmuliavo jaunimas. Čia vyko jaunimo kūrybos šventė „Tegul skamba eilės…“, kurioje literatūrinę kūrybą skaitė rajono mokyklų mokiniai, dainuojamąją poeziją atliko Vakarų kranto jaunimo studija, Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai, improvizuotus literatūrinius skaitymus parengė ir pristatė šios gimnazijos teatro klasė „Dryžuotasis šalikas“. Su interaktyvia sakytine poezija – slemu – iš Vilniaus atvyko kraštietis Domas Raibys, prisistatantis švėkšniškiu. Kartu

  Pamario kraštietis, slemeris Domas Raibys. (Nuotrauka iš F. Bajoraičio viešosios bibliotekos archyvo)

  su juo atvyko slemeriai Aidas Baublys, Gerda Venčkauskaitė (Sigutė prie upės), Jurga Tumasonytė. Jie susirinkusiems taip pat pristatė ir bibliotekai padovanojo šiais metais išleistą knygą „Slemas Lietuvoje!“, prie kurios pridėtas Evaldo Jamso filmas „Slemas arba deklamuojamo žodžio menas Lietuvoje“.

  Poezijos dieną pamaryje vainikavo vakaro poetiniai skaitymai „Poezijos sparno paliesti“. Renginyje poetai pasidalijo maloniais tos dienos potyriais Šilutės krašte, mintimis apie save ir savo kūrybą, perskaitė po keletą savo eilėraščių, kuriuos muzikiniais garsais interpretavo iš Vilniaus atvykęs multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Poezijos gerbėjai turėjo galimybę paklausyti indų poetės Sujatos Bhat, vokiečių poeto Michaelio Augustino, atvykusių iš

  Vakaro poetinius skaitymus muzikos garsais interpretavo multiinstrumentalistas Saulius Petreikis (kairėje). Eiles skaito poetas Antanas A. Jonynas. (Nuotrauka iš F. Bajoraičio viešosios bibliotekos archyvo)

  Vokietijos, skaitomų eilių gimtąja kalba. Beje, Mažoji Lietuva yra Michaelio Augustino protėvių žemė, ir poetas be galo džiaugėsi galėdamas lankytis Šilutėje ir palankiai susiklosčiusiomis aplinkybėmis, kurios leido aplankyti savo giminaičių kapavietes Bitėnų kapinaitėse. Poetas Antanas A. Jonynas padėkojo šilutiškiams už šiltą priėmimą, gražią poezijos šventę ir atminimui padovanojo Rašytojų sąjungos leidykloje išleistą almanachą „Poezijos pavasaris 2012“ kartu su plokštele „Poezija ir balsas 2012“. Ši dovana dar ilgam primins šilutiškiams jų krašte po gegužės dangų sklandžiusią „Poezijos pavasario“ paukštę.

 • ATGAL
  Kristinos Bidočiūtės kūryba
  PIRMYN
  Vytautas Stankus: Smagu, kad žmonės skaito
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.